Operace
prsou

Logo Bodyestet

Korekce deformit, asymetrií a vrozené vývojové vady prsou u žen i mužů

Vývojové vady na prsní žláze lze rozdělit na vrozené a získané. Získané vady prsou mohou být poúrazové, častěji jako následek operací na prsou anebo následek nádorových onemocnění prsou. Obecně lze říct, že zasaženy mohou být jak jednotlivé části prsu, tak i prs jako celek.

Častým jevem jsou vtažené či vpáčené bradavky. Menší (hypoplazie) nebo větší (hypertrofie) jeden prs a částečná atrofie (povolení) jednoho prsu jsou příčinou vzniku asymetrií.

Dále se můžeme setkat s vývojovými vadami hrudníku, žeber, zakřivením páteře-skoliózou, které mají také následně vliv na vzhled prsou. I tyto vady lze někdy částečně korigovat úpravou tvaru a velikosti prsou. Nelze opomenout, že plastická operace je vhodná až po ukončení celkového tělesného vývoje u mladistvých.

U mužů se lze setkat se stavem známým jako gynekomastie. Jde o zbytnění prsní žlázy většinou oboustranné. Jejím řešením je, v případě selhání farmakoterapie, plastická operace v celkové anestezii. Během operace se provede odběr prsní žlázy event. liposukce okolních partií. Způsob provedení a rozsah operace závisí na stupni zvětšení prsní žlázy a množství tuku a kůže v okolí.

Body klinika je pracoviště, které se dlouhodobě specializuje na operace prsou, proto korekci deformit , asymetrií a různých vývojových vad   běžně provádíme. Řešením je většinou kombinace různých operací prsou, často realizovaných v několika fázích. Tato problematika je velmi složitá a postup bývá velmi individuální. Osobní konzultace je v těchto případech zcela zásadní a řešení je nutné přizpůsobit individuálním požadavkům.

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Režim po augmentaci

Za jak dlouho po augmentaci s modelací je možný pobyt v bazénu a sauně?

Tyto aktivity lze provádět až po úplném zhojení jizev a usazením implantátů, doporučujeme dodržet minimálně 6 týdnů klidový režim bez vykonávání těchto aktivit.

03. 01. 2014 |

Povislá prsa po zhubnutí?

Slyšela jsem,že když po zvětšení prsou zhubnu, tak jsou pak prsa povislá? Je to pravda? Jaké máte zkušenosti?

Velmi záleží na samotném hubnutí – pokud budete hubnout pomalu a budete při tom cvičit, většinou nedojde k žádné viditelné změně tvaru prsou.

24. 11. 2013 |

Zvětšení prsou tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Více dotazů