Operace
obličeje

Logo Bodyestet

Miniinvazivní facelift PRINCESS LIFT

Trápí Vás povadlé kontury obličeje, ale na klasický facelift  se ještě necítíte nebo vám jej plastický chirurg nedoporučil? Nevadí, liftingového efektu v oblasti obličeje lze  docílit i nechirurgickou cestou.  Ošetření  speciálními dermálními vlákny Princess LIFT umožňuje vypnout povadlé kontury obličeje a navrátit tváři mladistvější vzhled bez použití skalpelu. Dermálními nitě Princess LIFT jsou určeny k liftingu lícních partií, čelistí, spánkových oblastí, čela, ke zvednutí obočí i modelaci tváří.

Tato inovační miniinvazivní metoda  využívá biologicky odbouratelné nitě, které lékař zavede speciální  tenkou  jehlou do hlubších vrstev kůže. Nit se v podkoží přichytí k tkáni, kterou zvedne a zafixuje do požadované polohy.  Následně dochází, v řádech dnů až týdnů,  k tvorbě fibrózních vláken kolem nití. V důsledku toho se kůže v ošetřených partiích ještě zpevní.

Zákrok se provádí v lokální anestezii a jeho délka závisí na počtu zavedených vláken, obvykle ošetření trvá kolem  45 minut.  Ošetření nezanechává žádné jizvy ani nemění mimiku obličeje. Rekonvalescence je velmi krátká. Aplikace dermálních nití Princess LIFT je vhodná pro ženy i muže od 35ti let, kteří chtějí získat pevnější rysy obličeje a mladistvější, avšak velmi přirozený vzhled.

Liftingový efekt je viditelný po zákroku, plný účinek nastupuje po 3-4 týdnech. Délka  efektu  je individuální, závisí na věku pacienta, stavu jeho kůže i podkoží. V rámci konzultace Vám mohou být nabídnuty také jiné alternativy, dle vyhodnocení reálného stavu vaší pleti lékařem.

 

Výhody miniinvazivního faceliftu Princess LIFT

 • Šetrná metoda s rychlým nástupem efektu
 • Navrátí pevné kontury,  ale nemění  rysy obličeje
 • Provádí se pouze v lokální anestézii
 • Krátká doba rekonvalescence
 • Nezůstávají žádné jizvy
 • Dlouhodobý efekt

Miniinvazivní facelift Princess LIFT: váš zákrok

Miniinvazivní facelift s vlákny Princess LIFT probíhá ambulantně,  v místní anestézii . Ošetření trvá přibližně 45 minut, podle počtu ošetřovaných oblastí.  Po ošetření je nutný klidový režim, 4 dny po zákroku nosí pacient speciální masku – je nutné se vyvarovat pohybu obličejových svalů. Podrobné informace o rekonvalescenci Vám podá přímo ošetřující lékař.

Miniinvazivní facelift Princess LIFT: rekonvalescence

 • Po dobu několika dnů je vhodná protizánětlivá kúra. V případě anamnézy Herpes labialis (opar)  je nutná antivirová terapie po dobu 3 až 5 dnů.
 • 4 dny po zákroku nosí pacient speciální masku – pro minimalizaci pohybu obličejových svalů.
 • V den provedení zákroku pocítíte i mírné pnutí, nejcitlivější je v tomto ohledu spánková oblast. Nejméně 24 hodin po zákroku se snažte co nejméně mluvit a smát, jezte tekutou nebo polotekutou stravu (v žádném případě nesmí být horká nebo vařící), aby byl pohyb obličejového svalstva minimalizován.
 • Během následujících 3 dnů po zákroku spěte v polosedě, abyste zabránili vzniku napětí v místech, kde byla nit zavedena.
 • Neprovádějte masáž operovaných částí obličeje a ani příliš násilně neodstraňujte make-up.
 • Za cca 3 týdny po zákroku se můžete vrátit k běžné fyzické aktivitě. Intenzivnější fyzickou námahu, jako například plavání, si dopřejte nejdříve za měsíc po zavedení vláken.
 • První kontrola je do 14 dnů po zákroku.

Možná rizika spojená s miniinvazivním faceliftem Princess LIFT

 • Vedlejší účinky se při použití vláken Princess LIFT vyskytují zřídka a jsou obvykle mírné. Může se vyskytnout krvácení do kůže, bolestivost  a otoky v místech, kde byla nit zavedena. Tyto přejdou v modřiny, které mizí maximálně během týdne.
 • V mimořádných případech dochází k malým infekcím v místech, kde jsou umístěny konce nitě. Zejména ve chvíli, kdy pacient nedodržel lékařem doporučené pooperační pokyny.
 • Vzácně jsou nitě hmatné anebo lehce viditelné pod kůží, většinou dočasně, anebo jejich konečky mohou z kůže vyčnívat. Není pak problém je o milimetr zkrátit.
nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

Více dotazů