Operace
prsou

Logo Bodyestet

Zmenšení prsou (redukce)

Tato operace zlepší vzhled velkých, často současně pokleslých prsou. Principem je odstranění nadbytečné kůže a tkáně prsu, posun dvorce a bradavky vzhůru, případné zmenšení dvorce prsního, posun tkáně prsu vzhůru, natvarování do kuželovitého tvaru a zpevnění.

Metody zmenšení prsou

Pro střední velikost prsou je vhodná dnes celosvětově nejrozšířenější metoda tzv. single scar technika (Le Jour, vertikal scar). Výsledkem je jizva do kruhu kolem dvorce prsního a jediná svislá jizva dolů do podprsní rýhy.

Pro velká prsa je předchozí technika doplněna o krátký vodorovný řez v podprsní rýze do strany (L technika) nebo do strany i do středu (short horizontal scar).

 

Pro velká až obrovská prsa - gigantomanie - je nutno provést klasickou, dlouhá léta používanou, metodu. Jejím výsledkem je kruhová jizva kolem dvorce, svislá jizva od dvorce dolů do podprsní rýhy a půlobloukovitá jizva v podprsní rýze pod celým prsem, tzv. kotva.

Všechny tyto metody na naší klinice provádíme. V rámci konzultace Vám doporučíme metodu, která je pro Vás nejvhodnější.

Zmenšení prsou: vaše operace

Těsně před operací Váš operatér provede fotodokumentaci, nákres operačního postupu na kůži a zodpoví Vám případné dotazy. Operace se provádí v celkové anestesii a trvá 2- 4 hodiny podle velikosti prsou.

Pokud máte z nějaké předchozí operace špatnou zkušenost se samovstřebatelnými stehy (Vaše tělo je špatně snáší), je možné kůži sešít silonovými stehy, které se za přibližně 2 týdny při kontrole vytáhnou. Po operaci je nutné nosit zdravotní pooperační podprsenku, kterou budete mít připravenou na recepci.

Zmenšení prsou: rekonvalescence

Hospitalizace na klinice trvá zpravidla do druhého dne, v případě gigantomanie o den déle.

V den propuštění z kliniky si zajistěte odvoz a doprovod. Při odchodu obdržíte na naší recepci propouštěcí zprávu s termínem první kontroly, pokyny pro první dny po operaci a balíček pooperační péče (tablety proti bolesti, desinfekční šampon, desinfekce a další drobnosti na péči o rány a jizvy.) Rekonvalescence po zmenšení prsou trvá asi 1 týden, pak je možný návrat do zaměstnání.

Za 10 – 14 dnů následuje první kontrola na ambulanci. Sportovat můžete za měsíc. Pooperační zdravotní podprsenku je nutno 14 dnů nosit ve dne v noci. Po uplynutí těchto dvou týdnů ji budete nosit už jen během dne.

Minimálně půl roku nesmíte vystavit jizvy slunečnímu záření anebo záření v soláriu, je nutné je chránit přelepením náplastí  nebo natřením krémem s vysokým UV faktorem. Čerstvé jizvy natahují pigment a dlouho potom zůstávají tmavé. Jizvy po operaci pozvolna blednou a ztrácí se přibližně půl roku až rok, avšak úplně nevymizí nikdy. Na naší recepci si případně můžete zakoupit různé prostředky na ošetřování ran a později i jizev. Zlepšení vzhledu jizev lze za 2-3 měsíce po zákroku  podpořit ošetřením laserem.

Zmenšení prsou: možná rizika

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.). a dále rizika specifická pro daný zákrok.

Možná rizika související se zmenšením prsou

  • V dolní části prsou bývají asi 2 měsíce po operaci kožní záhyby, vlnky a nerovnosti, které téměř vždy spontánně vymizí.
  • Mohou se objevit rozdíly ve velikosti, tvaru a postavení prsou a prsních dvorců, u velkých prsou je velmi obtížné docílit úplné symetrie.
  • Další popsanou komplikací bývá změna citlivosti bradavek. Je však většinou přechodná.Může dojít také k opětovnému částečnému poklesu prsou v průběhu let po operaci. Někdy je nutné z tohoto důvodu po čase operaci opakovat, je to velmi individuální.
  • Porucha prokrvení okrsku tkáně prsu nebo kůže, většinou dvorce nebo bradavky. Může ve výjimečných případech vést k odumření této tkáně.
  • Při operaci velmi velkých prsou se objevuje též určité riziko nutnosti krevní transfuze.
  • Jizvy po operaci nesmíte 6 měsíců vystavovat slunci či záření v soláriu. Pro jejich rychlejší vymizení si můžete na naší recepci zakoupit různé podpůrné prostředky.
  • V důsledku komplikací může být nutná korektivní operace.
nahoru

Fotogalerie

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Režim po augmentaci

Za jak dlouho po augmentaci s modelací je možný pobyt v bazénu a sauně?

Tyto aktivity lze provádět až po úplném zhojení jizev a usazením implantátů, doporučujeme dodržet minimálně 6 týdnů klidový režim bez vykonávání těchto aktivit.

03. 01. 2014 |

Povislá prsa po zhubnutí?

Slyšela jsem,že když po zvětšení prsou zhubnu, tak jsou pak prsa povislá? Je to pravda? Jaké máte zkušenosti?

Velmi záleží na samotném hubnutí – pokud budete hubnout pomalu a budete při tom cvičit, většinou nedojde k žádné viditelné změně tvaru prsou.

24. 11. 2013 |

Zvětšení prsou tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Více dotazů