Operace
obličeje

Logo Bodyestet

Zvětšení rtů

Zvětšení nebo vyplnění rtů je vhodné podstoupit při požadavku  získání plnějších, smyslnějších rtů, pro korekci asymetrie rtů, k vyhlazení drobných vrásek nad horním rtem, ale také ke korekci vrozených či poúrazových deformit rtů.

Lze ošetřit jak oba rty najednou tak pouze jeden z nich. Zvětšení rtů lze provádět různými metodami, na Body klinice Vám nabízíme tyto postupy:

  • Zvětšení rtů vlastním tukem
  • Zvětšení rtů výplňovými materiály na bázi kyseliny hyaluronové
  • Zvětšení rtů pomocí V-Y plastiky
  • Zvětšení rtů pomocí koriotuku

Výhody zvětšení rtů

Velkou výhodou je okamžitý efekt. Z úzkých rtů, které dodávají obličeji přísný výraz, se stávají plné, smyslné. Výraz obličeje se stává jemnější. O tom, že se tato změna pozitivně odrazí i na sebevědomí ženy, snad ani není potřeba pochybovat. Bonusem je minimální bolestivost, v závislosti na použitém materiálu ke zvětšení.

Zvětšení rtů: metody

Tuk

Jako výplň tělu vlastní, se užívá v medicíně mnoho let. Jeho nespornou výhodou je nulová pravděpodobnost alergické reakce a subjektivně dobrý pocit pacienta, že mu není do těla vpravována cizorodá látka. Aplikace vlastního tuku patří mezi metody často používané. Dokonce lze říct, že  zejména v souvislosti s operacemi obličeje a prsou, nyní dochází k  velké renesanci této metody.

Tuk se dá jako výplňový materiál využít kromě zvětšení rtů i k vyhlazení  hlubokých  vrásek (nosolícních či v oblasti mezi obočí). Vzhledem ke své hustotě a velikosti tukových zrn není vhodný ke korekci drobnějších vrásek.

Mezi výhody užití tuku patří jeho bezpečnost a dlouhodobé přežívání části aplikovaného objemu. Nevýhodou zůstává nutnost odběru v jiném místě a nezbytnost počátečního předimenzování (aplikuje se větší množství), protože část tuku se  po čase vstřebá. V prvních dnech je tedy vzhled dost nepřirozený. I když se jedná o přechodný stav, je nutné, aby s ním klientka počítala.

Materiály na bázi kyseliny hyaluronové

Dnes tvoří zlatý standard výplní v oblasti  obličeje. Kyselina hyaluronová je  látka, která je pro medicínské účely získávána laboratorně. V těle tvoří část  prostoru mezi buňkami a je obsažena také v kloubech nebo v očích. V kůži a podkoží na sebe váže velké množství vody a proto je spoluodpovědná za její pružnost a plnost.  Alergické reakce jsou extrémně vzácné. Obecně platí, čím čistší dermální výplň s kyselinou hyaluronovou bude, tím menší je šance na jakoukoli nežádoucí reakci. Kyselina hyaluronová je v těle postupně odbourávána, proto je účinek vždy dočasný. Na body klinice pracujeme s dvěma typy výplní:

Cristal

Cristal je jedna z nových dermálních výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Cristal je zpracováván inovativní technologií NGCT (Non Granular Consistency Technology), tím je dosaženo vysoké čistoy této gelové výplně s vysokou tixotropií (proměnnou konzistencí : řídká látka, která následně zhoustne).

I přes vysokou viskozitu umožňuje Cristal aplikaci velmi tenkou jehlou nebo kanylou. Pro klienty tato metoda představuje nižší bolestivost, kratší dobu aplikace a menší potřebný objem pro dosažení výsledku srovnatelného s preparáty, které byly dostupné dříve. Ihned po ukončení aplikace nabývá gel původní hustoty a požadovaný efekt vyplnění je tak okamžitě patrný. Navíc, díky zesíťování (t.j.charakter této výplně, který zajistí objem) je výsledek dlouhodobý, s trváním až 12 měsíců.

Juvéderm® ULTRA

Spojuje kyselinu hyaluronovou se znecitlivující složkou lidokainem, tím je aplikace méně bolestivá. Efekt je patrný ihned po ošetření a trvá 6 až 12 měsíců. Poté je vhodné ošetření zopakovat.

Lze říct, že trendem dnešní doby jsou materiály dočasné - biodegradabilní, organismem odbouratelné. Proto Body klinika nenabízí zvětšení rtů permanentními výplněmi, které mají podstatně vyšší procento pozdějších komplikací a nežádoucích reakcí.

V-Y plastika

Další z metod je posun tkáně rtu zevnitř dutiny ústní pomocí tzv. V-Y plastiky, hrozí však rizika nepravidelností, jizviček a možnosti osychání tkáně vysunuté z dutiny ústní do rtu. Tuto metodu na Body klinice neprovádíme, na konzultaci vám jsme schopni navrhnout efektivní alternativní řešení.

Koriotuk

Je vhodné zmínit také metodu použití vlastní vazivové tkáně - koriotuku. Koriotuk odebíráme ve tvaru vřetýnka (což je tvar výhodný pro plynulé přechody) z jakékoli staré jizvy na těle, nebo z rýhy pod hýždí nebo mezi stehny či jinde dle domluvy s klientkou. Takto získaná tkáň se protáhne celým rtem speciálním zavaděčem milimetrovou dírkou v koutku rtu. Zákrok se tak obejde bez jizev na rtu.

Výhodou je dlouhodobá vstřebatelnost, možnost tvarování rtu, naprostá přirozenost tvaru, použití vlastní tkáně - tedy bez použití cizorodých látek.

Nevýhodou je větší složitost zákroku oproti předchozím metodám, jizvička v místě odběru tkáně a delší rekonvalescence, otok a modřiny přetrvávají minimálně týden a jsou výrazné.

Zvětšení rtů koriotukem na Body klinice neprovádíme, na konzultaci Vám dokážeme navrhnout alternativní řešení.

 

 

Zvětšení rtů: vaše operace

Zvětšení rtů je ambulantní zákrok. K provedení zvětšení rtu není třeba předoperační vyšetření.

Přibližně 2 hodiny před zákrokem se nedoporučuje jíst ani pít, 24 hodin před zákrokem je nutné vyvarovat se nikotinu a minimálně týden před zákrokem nesmíte užívat léky, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Aspirin, Aspro, Acylcoffin, Anopyrin Upsarin a další).

Při zvětšování rtů tukem předchází vlastní augmentaci odběr tuku. Na vhodném místě na Vašem těle (boky, hýždě, okolí pupíku apod.) lékař odsaje po lokálním znecitlivění tuk. Ten je poté upraven a aplikován do rtu. Aby byl zákrok opravdu bezbolestný, lze ret ošetřit znecitlivujícím krémem Emla anebo injekcí anestetika. Zbývající tuk lze použít k vyhlazení vrásek.

Při zvětšování rtů kyselinou hyaluronovou lékař aplikuje tenkou jehlou výplň na potřebná místa na Vašich rtech.  Ret je možné ošetřit krémem s anestetikem, pro ještě větší komfort při zákroku.

Zvětšení rtů: rekonvalescence

Po zákroku je vhodné ret určitou dobu chladit a dodržet jeden den klidový režim. Ret nemasírovat, vyvarovat se sauny a také slunečního záření. Nepředklánět se a nenamáhat se zejména v prvních dvou hodinách po zákroku. Nejíst pár dnů (1-2 dny) tuhou stravu, případně potírat ret antivirovou mastí např. Zovirax. Přibližně za týden se dostavíte na kontrolu. V případě aplikace vlastního tuku nebo koriotuku, je rekonvalescence delší, otoky a modřinky mohou přetrvávat až jeden týden i déle.

Možné riziko spojené se zvětšením rtů

  • Zejména při nedržení klidového režimu v krátké době po aplikaci se může objevit  krvácení a může se vytvořit hematom - modřina.
  • Tuk ani kyselina hyaluronová nezvětší ret trvale. Je nutné počítat s postupným mizením efektu v závislosti na době vstřebatelnosti použité látky a zvolené metody.
  • Déletrvající otok a modřiny se vyskytují u některých metod, zejména při použití vlastního tuku nebo koriotuku.
  • Ne častou, ale možnou komplikací je asymetrie, nepravidelný tvar rtu a přechodné zatuhnutí rtu. U současných preparátů reakce na cizí výplňový materiál téměř nehrozí. Mohou se ale objevit pozdější změny tvaru rtu, posun cizího materiálu, zatuhnutí a hrbolky.
  • Infekci herpes virem (opar rtu) předcházíme potíráním rtů krémem s obsahem antivirotika. Jsou však případy, kdy je výskyt této infekce popisován.

V důsledku některé z těchto komplikací může být nutný pozdější korektivní zákrok.

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

Více dotazů