MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Certifikovaný plastický chirurg

Zpět na přehled doktorů
Uznávaný plastický chirurg, který jako jeden z prvních v České republice začal provádět zvětšení prsou za použití vlastního tuku metodou světoznámého chirurga Sydney Colemana. Na Body klinice se specializuje zejména na plastické operace prsou, liposukce a přenos tuku. Vynikající zkušenosti má také s plastickými operacemi břicha.

Díky mnohaletým zkušenostem dokáže úspěšně řešit i komplikované případy, které vyžadují zvládnutí technicky velmi náročných operačních metod. Aktivně sleduje nejnovější vědecké poznatky z oblasti medicíny, které uplatňuje v praxi. Pro vynikající výsledky a profesionální přístup je pacienty velmi žádaným odborníkem.

Roku 1994 ukončil studia na lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Zde mu také byla v roce 2003 udělena vědecká hodnost Ph.D. Kromě Body kliniky plastické chirurgie působí také na Oddělení plastické a estetické chirurgie FN v Olomouci. Věnuje se publikační činnosti, je autorem odborných textů v českých i zahraničních lékařských periodicích. Je spoluřešitel grantů MZČR.

Vzdělání

 • 1994 promoce na lékařské fakultě MU v Brně
 • 1998 atestace I. stupně z chirurgie v roce 1998
 • 2003 získání vědecké hodnosti Ph.D. na LF MU Brno, disertační práce na téma náhrady kůže
 • 2004 nadstavbová atestace z plastické chirurgie

Praxe

 • 1994 – 2006 Klinika popálenin a rekonstrukční chirurgie
 • 2004 – 2006 vedoucí lékař oddělení rekonstrukční chirurgie
 • 2007 – 2009 První privátní klinika Laurea, Brno
 • 2007 – dosud Oddělení plastické a estetické chirurgie FN Olomouc
 • 2010 – dosud Body klinika plastické chirurgie, Brno
 • 2005 – dosud autor řady publikací a přednášek, spoluřešitel grantů MZ ČR

Členství v odborných společnostech

 • Člen České společnosti plastické chirurgie a České společnosti chirurgie ruky při
 • České lékařské spol. J. E. Purkyně, člen IPRAS, ESPRAS a EBOPRAS

Reference našich pacientů

Největším oceněním a vizitkou je spokojený klient. Přečtěte si, jaké zkušenosti mají naši pacienti a pacientky.
Aneta Aneta

Dobrý den, chtěla jsem poděkovat panu doktoru Menšíkovi a celému personálu a týmu Body kliniky za skvělý a lidský přístup a péči, kterou mi věnovali. Byla jsem moc spokojená a určitě mohu Body kliniku doporučit!

Celá reference
ZM, Česká republika

Vážený pane doktore Menšíku,                                                                                          před šesti týdny jsem u Vás podstoupila augmentaci prsou. Mé nadšení a spokojenost nelze ani vyjádřit slovy. Vaše zlaté ruce odvedly naprosto dokonalou práci a já jsem šťastná, že mám krásná plná prsa po kterých jsem tak dlouho toužila. Samozřejmě nemohu zapomenout i na skvělý tým sestřiček, doktorů a za velmi milé a vstřícné jednání i děvčat na recepci.

Celá reference
M. J., Brno, Česká republika

Vážení,
pro operaci modelace prsou jsem se rozhodovala delší dobu a teď vím, že to bylo nejlepší správné rozhodnutí v mém životě, se kterým jsem neměla váhat tak dlouho!...
Strach z operace a jejího výsledku vůbec nebyl na místě! Časy, kdy jsem se styděla sama před sebou i ve sprše jsou naštěstí už jen minulostí! Jako bych začala žít nový život. Jsem z výsledku operace nadšená, sebevědomá, spokojená. Vašim prostřednictvím se mi opravdu splnil můj sen... A jistě si k vám v budoucnu ještě nějaký přijdu splnit.:-) .
Zároveň bych chtěla touto cestou poděkovat všem lékařům i sestřičkám za velice příjemný pobyt na vaší klinice. Byli všichni úžasní!
Vaše vděčná pacientka M. J., Brno

Celá reference
Veronika, Česká republika 30 let

11.12. 2017 som podstupila zmensenie prs u Pana doktora Mudr. Mensika. To, co sa mu podarilo z mojich obrovskych a ovisnutych prs urobit, je hotovyyyy zazrak. Nemozem sa na ne vynadivat. Vrelo Pana doktora odporucam. A este raz dakujem. Ocenujem aj komunikaciu po zakroku. Rovnako ocenujem pracu personalu, nakolko mi po prebudeni bolo extremne zle, sestricky sa starali, neustale ma kontrolovali a dokonca som dostala coca colu :D... Ak budem rozmyslat o nejakom zakroku, tak jedine u Vas.

Celá reference

Napište nám svoje hodnocení

Obrázek nevybrán...
Formát PNG, JPG, ideální čtverec o velikosti 1000 px × 1000 px

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Hodnocení z portálu Estheticon.cz

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište