On-line poradna

Kdy na výměnu prsních implantátů?

Kdy podstoupit výměnu prsních implantátů? Jak je to s výměnou z preventivních důvodů?

Jak je to s výměnou prsních implantátů vysvětluje MUDr. Pavel Holuša ve videu.

Režim po operaci prsou. Kdy mohu začít se cvičením?

Kdy mohu začít se cvičením po operaci prsou?

Odpopěď se dozvíte od MUDr. Pavla Holuši v našem videu.

Operace prsou a abdominoplastika v jedné době?
Jaké zákroky lze kombinovat?

Je vhodné kombinovat operaci prsou a rozestup břišních svalů po dětech v jedné době? Lze udělat jeden zákrok a mít dva výsledky?

K problematice kombinovaných operací se ve videu vyjadřuje přední plastický chirurg, MUDr. Pavel Holuša. 

Jaká je cena za zvětšení prsou implantáty?

 Zeptali jsme se za vás, kolik stojí zvětšení prsou implantáty?

 

Na tento dotaz odpovídá ve videu MUDr. Pavel Holuša.

Velikost prsních implantátů – jak vybrat správný objem?

Čeká mě augmentace prsou. Jak si vybrat tu správnou velikost implantátu?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Čekají mě po zvětšení prsou nějaká dlouhodobá omezení?

Čekají mě po augmentaci prsou implantáty nějaká omezení? Na co se mám připravit v dlouhodobém horizontu?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Ovlivňuje plastická operace prsou kojení?

Jak je to prosím s kojením po operaci prsou?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body klinky na operace prsou.

Jak docílit minimální viditelnosti jizev
při augmentaci prsou?

Můžu nějak ovlivnit viditelnosti jizev po operaci prsou?

Na dotaz odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body kliniky na opearce prsou.

Modelace prsou a augmentace v jedné době?

Je možné udělat zákrok modelace prsou a zákrok augmentace v jedné době?

Odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková.

Účinky silikonu a silikonových implantátů na organizmus

Jaké jsou celkové účinky silikonu a silikonových implantátů na organizmus?

Medicínský silikon je již desítky let používaným materiálem v mnoha chirurgických oborech, kde zdravotnické prostředky ze silikonu často zachraňují život (srdeční chlopně) nebo zlepšují jeho kvalitu (klouby). Údaje, které jsou v současnosti k dispozici dokazují, že silikonové implantáty nezpůsobují rakovinu ani jiné zhoubné choroby. V současnosti se nevyskytují žádná vědecká data o tzv. „nové nemoci" pocházející od použití silikonových implantátů. Rovněž neexistují reakce jako silikonové alergie či intoxikace. Nebyly nalezeny žádné specifické protilátky proti silikonu. Současné silikonové implantáty nemají nepříznivý vliv na těhotenství, kojení ani na zdraví kojených dětí, dokonce ani v případě, že by praskly. Souhrnné vědecké, klinické a epidemiologické výzkumy prokazují, že silikonové prsní implantáty nezpůsobují autoimunitní choroby ani poruchy pojivové tkáně, jako je např. revmatická arthritida, sklerodermie a další.

Nikdy nezapomeňte! Implantát, použitý ke zvětšení poprsí, zastiňuje přibližně 20 % tkáně prsní žlázy při mamografii. Z tohoto důvodu je často nutné toto vyšetření kombinovat nebo nahradit jiným. Konkrétně ultrazvukovým vyšetřením (sonografie) nebo magnetickou rezonancí. Pozor, mamografie může způsobit prasknutí implantátu.

Pokud jste podstoupila zvětšení prsou pomocí implantátů, musíte na tuto skutečnost upozornit při diatermii (např. prohřívání jater v rámci lázeňské léčby). Mohlo by totiž dojít k extrémnímu zahřívání implantátu, vnitřním popáleninám a eventuálnímu prasknutí implantátu.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Jak vybrat správný profil implantátu?

Dobrý den,chci se zeptat podle čeho si mám vybrát správný profil implantátu? Přemýšlím nad středním nebo vysokým.

S konkrétním typem implantátu (včetně profilu a velikosti) Vám fundovaně poradí pouze specialista - tedy plastický chirurg. Ten dle Vaší tělesné konstituce je schopen určit, který implantát bude pro Vás nejvhodnější a doporučí Vám jej. Potřebná je však osobní konzulatce, protože se na výsledném vzhledu poprsí podílí řada faktorů, také je důležité předem popsat Vaše očekávání - zda chcete aby byla změna výraznější nebo preferujete přirozenější vzhled.

Zvětšení prsou a cvičení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - když si nechám zvětšit prsa, kdy mohu začít chodit do fitness centra? Děkuji.

Dobrý den, obvykle je možné začít posilovat, cvičit, sportovat po dvou měsících. Tato doba je však individuální, Váš plastický chirurg Vám na kontrole sdělí konkrétní doporučení dle Vašeho reálného stavu. 

Strie na prsou

Dobrý den, mám dotaz. Už dříve se mi udělaly strie na prsou a  nyní si chci nechat zvětšit prsa o jednu velikost. Myslíte, že se mi strie zvětší?

Dobrý den, z praxe máme zkušenost, že se ve většině případů strie již dále nezvětšují. 

Ultrazvuková kontrola po operaci

Dobrý den, ráda bych se informovala jestli provádíte ultrazvukovou kontrolu prsních implantátů na vaší klinice? Před několika lety jsem u vás podstoupila augmentaci prsou a při kontrolách, které v pravidelných intervalech navštěvuji jsem se s ní nesetkala. Pan doktor prsa pro kontrolu prohmatá a to je vše. Ptám se proto, že klasickému mamografu z velké části silikon stíní, takže nelze vidět celé prso.

Dobrý den, ultrazvuk prsou doporučujeme provádět každý rok. Přímo na Body klinice ultrazvukové vyšetření neprovádíme, dlouhodobě spolupracujeme s MUDr. Jarmilou Bartošovou, která provádí vyšetření na Poliklinice Horníkova. Můžete si však zvolit jakékoli jiné specializované pracoviště. Na vyšetření Vás odešle Váš lékař (praktický nebo gynekolog), nebo se můžete objednat na některé soukromé pracoviště i bez doporučení. Kontakt dostanete na naší recepci. 

Napište nám, jsme tu pro vás

Všechna pole označená * jsou povinná.
Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde