MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., plastický chirurg

Atestovaný plastický chirurg
Vedoucí lékař kliniky

Uznávaný plastický chirurg, který jako jeden z prvních v České republice začal provádět zvětšení prsou za použití vlastního tuku metodou světoznámého chirurga Sydney Colemana. Na Body klinice se specializuje zejména na plastické operace prsou, liposukce a přenos tuku. Vynikající zkušenosti má také s plastickými operacemi břicha, očních víček a faceliftingem.

oblast zaměření: Plastická chirurgie
Foto lékaře: MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., plastický chirurg

Díky mnohaletým zkušenostem dokáže úspěšně řešit i komplikované případy, které vyžadují zvládnutí technicky velmi náročných operačních metod. Aktivně sleduje nejnovější vědecké poznatky z oblasti medicíny, které uplatňuje v praxi. Pro vynikající výsledky a profesionální přístup je pacienty velmi žádaným odborníkem.

Roku 1994 ukončil studia na lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Zde mu také byla v roce 2003 udělena vědecká hodnost Ph.D. Kromě Body kliniky plastické chirurgie působí také na Oddělení plastické a estetické chirurgie FN v Olomouci. Věnuje se publikační činnosti, je autorem odborných textů v českých i zahraničních lékařských periodicích. Je spoluřešitel grantů MZČR.

Vzdělání

 • 1994 promoce na lékařské fakultě MU v Brně
 • 1998 atestace I. stupně z chirurgie v roce 1998
 • 2003 získání vědecké hodnosti Ph.D. na LF MU Brno, disertační práce na téma náhrady kůže
 • 2004 nadstavbová atestace z plastické chirurgie

Praxe

 • 1994 – 2006 Klinika popálenin a rekonstrukční chirurgie
 • 2004 – 2006 vedoucí lékař oddělení rekonstrukční chirurgie
 • 2007 – 2009 První privátní klinika Laurea, Brno
 • 2007 – dosud Oddělení plastické a estetické chirurgie FN Olomouc
 • 2010 – dosud Body klinika plastické chirurgie, Brno
 • 2005 – dosud autor řady publikací a přednášek, spoluřešitel grantů MZ ČR

Členství v odborných společnostech

 • Člen České společnosti plastické chirurgie a České společnosti chirurgie ruky při
 • České lékařské spol. J. E. Purkyně, člen ISAPS, člen IPRAS, ESPRAS a EBOPRAS

Reference našich pacientů

Reference

Chtěla bych velmi poděkovat veškerému personálu za příjemný a vstřícný přístup po celou dobu pobytu. Jako zdravotník vím, že to není vždy jednoduchá práce, ale klobouk dolů před vašimi pracovníky. Pan doktor Menšík je úžasná osobnost, profesionál s (na chirurga až neuvěřitelně) lidským přístupem k pacientům a zlatýma rukama. Moc děkuji za tuto zkušenost a budu jen doporučovat.

Verča (26 let) , Česká republika
Reference

Dobry den,pred necelym mesicem jsem na Vasi klinice podstoupila augmentaci prsou.Chtela bych Vam touto cestou moooc podekovat.Hlavne Mudr.Mensikovi za skvely lidsky pristup a krasna prsa,splnil muj sen,Mudr.Koudelkovi za krasne uspani

Lucie L. (36 let) , Česká republika
Reference

Nebýt pana doktora Menšíka, asi bych si svůj sen o zvětšení prsou nikdy nesplnila. Můj strach z bolesti a celkového průběhu operace mě opustil hned,jak jsem měla tu čest pana doktora poznat. Je to neskutečně sympatický člověk, který vám vše do detailu vysvětlí a ihned jsem měla jasno - pokud se mám svěřit do něčích rukou, tak jedině do jeho :-) Jsem týden po operaci a cítím se skvěle. Velký dík za jeho péči a starostlivost po celou dobu,co jsem byla na klinice. Je prostě jednička! :-)

Markéta L. (25 let) , Česká republika
Naše hodnocení z Estheticon.cz

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.