Zmenšení prsou

Trápí vás těžká povislá prsa? Nelíbí se vám jejich tvar i umístění a vy zvažujete plastickou operaci? Dokážeme vám pomoci metodou zmenšení prsou, tzv. redukcí. Výsledkem jsou menší, lehčí a pevnější prsa přirozeného vzhledu.

Pevný tvar prsou získáme přesunem prsní tkáně, kterou i s bradavkou a prsním dvorcem posuneme výše. Část prsní tkáně odstraníme a zbylou tkáň prsu pak vytvarujeme a zpevníme vnitřními stehy. Při tomto zákroku vám můžeme také upravit velikost prsního dvorce.

Na operace prsou se specializujeme, můžete se tedy spolehnout na vysokou odbornost našich lékařů, kteří vám během osobní konzultace doporučí konkrétní operační metodu a srozumitelně vám vysvětlí všechny detaily zákroku. 

Osvědčená metoda
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 74.350 Kč

Přemýšlíte o zmenšení prsou a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Zmenšení - redukce prsou Zmenšení - redukce prsou
  Před
  Zmenšení - redukce prsou
  Po
 • Zmenšení - redukce prsou Zmenšení - redukce prsou
  Před
  Zmenšení - redukce prsou
  Po
 • Zmenseni - redukce prsou Zmenseni - redukce prsou
  Před
  Zmenseni - redukce prsou
  Po
 • Zmenšení - redukce prsou Zmenšení - redukce prsou
  Před
  Zmenšení - redukce prsou
  Po

Reference

I.S., Česká republika

Vážený pane Doktore Holušo,
byla jsem u Vás včera na konečné kontrole po operaci zmenšení a modelace prsou. Chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za to, co jste pro mě udělal, jsem opravdu ráda, že jsem tento zákrok podstoupila. Chtěla bych Vám popřát mnoho dalších pracovních úspěchů a hlavně hodně spokojených žen.
I.S., Česká republika

Celá reference
Veronika, Česká republika 30 let

11.12. 2017 som podstupila zmensenie prs u Pana doktora Mudr. Mensika. To, co sa mu podarilo z mojich obrovskych a ovisnutych prs urobit, je hotovyyyy zazrak. Nemozem sa na ne vynadivat. Vrelo Pana doktora odporucam. A este raz dakujem. Ocenujem aj komunikaciu po zakroku. Rovnako ocenujem pracu personalu, nakolko mi po prebudeni bolo extremne zle, sestricky sa starali, neustale ma kontrolovali a dokonca som dostala coca colu :D... Ak budem rozmyslat o nejakom zakroku, tak jedine u Vas.

Celá reference

Metody

Single scar

Single scar

Celosvětově nejrozšířenější metoda pro redukci středně velkých prsů. Zvaná též Lejour, nebo "vertical scar".

 Výsledkem je jizva do kruhu kolem prsního dvorce a jediná svislá jizva dolů k podprsní rýze.

 

Short horizontal scar (L technika)

Short horizontal scar (L technika)

Technika vhodná pro redukci středně velkých prsů. Postup je obdobný jako u předchozí techniky (Single scar), je však doplněna o krátký vodorovný řez v podprsní rýze do strany - tzv. L technika nebo také B technika,

případně podle potřeby do strany i do středu - tzv. "short horizontal scar".

Metoda pro redukci velkých prsou: tzv. kotva

Metoda pro redukci velkých prsou: tzv. kotva

Při požadavku zmenšení velkých až obrovských prsů (při tzv. gigantomii) je nutné provést klasickou, léty prověřenou metodu.

Jejím výsledkem je kruhová jizva kolem dvorce, svislá jizva od dvorce dolů do podprsní rýhy a obloukovitá horizontální jizva v podprsní rýze pod celým prsem, tzv. kotva – nebo jizva „invertovaného T".

Průběh zákroku

 1. Všechno vám podrobně vysvětlíme během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena.
 2. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci a přímo na kůži vám operatér nakreslí a objasní svůj postup. Po celou tuto dobu se lékař věnuje pouze vám, můžete tedy čas využít k případným dotazům.
 3. Samotná plastická operace probíhá v celkové anestézii. Celý zákrok proběhne v den vašeho přijetí na kliniku a trvá zhruba 2-4 hodiny podle rozsahu.
 4. Po zákroku zmenšení prsou vás čeká většinou jednodenní hospitalizace.
 5. Při redukci prsou vám odstraníme nadbytečnou kůži prsu a přebytečnou zbytnělou tkáň. Pak posuneme bradavku i s prsním dvorcem vzhůru. Prsní dvorec můžeme případně zmenšit.
 6. Prsní žlázu přišijeme do požadované vyšší pozice k prsnímu svalu vnitřními vstřebatelnými stehy.
 7. Po operaci vám připravíme speciální pooperační podprsenku, kterou v rámci optimálního hojení a celkové rekonvalescence určitě noste.

Rekonvalescence

Hospitalizace na klinice trvá zpravidla do druhého dne, v případě gigantomanie o den déle. Při odchodu z kliniky obdržíte propouštěcí zprávu, pokyny pro první dny po operaci a balíček pooperační péče (desinfekční mýdlo, desinfekci a další prostředky k péči o rány.)

V den propuštění z kliniky si zajistěte doprovod a odvoz. Sama nemůžete řídit. Na vyžádání pro vás objednáme taxi službu.

Klidový režim po zmenšení prsou trvá asi 1 týden, pak je možný návrat do zaměstnání.

První kontrola vás čeká za 7 – 14 dnů po operaci. Pooperační zdravotní podprsenku musíte nosit minimálně 14 dnů ve dne v noci, dále pak již jen na noc.

Sportovat můžete přibližně za 6-8 týdnů.

Po přibližně 6 týdnech od operace se již můžete opalovat, avšak minimálně 6 měsíců nesmíte vystavit jizvy UV záření. Jizvy je nutné chránit přelepením náplastí nebo použitím krému s vysokým UV faktorem, jinak tmavnou.

Při správné péči jizvy po operaci pozvolna blednou a ztrácí se přibližně půl roku až rok, avšak úplně nevymizí nikdy! Speciálním laserovým ošetřením je možné vzhled jizev zlepšit, a to nejdříve 2-3 měsíce po zákroku. Vhodná je také péče o jizvy speciálními přípravky, které si můžete prohlédnout a zakoupit na recepci.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika operace zmenšení prsou

Rádi bychom vás upozornili na možná rizika, která s sebou tento zákrok (redukce prsou) může přinést.

 

Obecná rizika operace v celkové anestézii

Jde o všeobecně známá, možná rizika při operacích v celkové anestézii.
(krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních  jizev atd.).

Specifická rizika pro daný zákrok

Každý druh zákroku má svá specifická rizika. U této operace (redukce prsou) jsou to tyto:

Kožní záhyby a asymetrie

V dolní části prsou bývají asi 2 měsíce po operaci kožní záhyby, vlnky a nerovnosti, které téměř vždy spontánně vymizí. Mohou se objevit rozdíly ve velikosti, tvaru a postavení prsou a prsních dvorců, u velkých prsou je velmi obtížné až nemožné docílit úplné symetrie.

Změny citlivosti bradavek

Můžete se setkat s komplikacemi, souvisejícími se změnou citlivosti bradavek, dvorců či kůže prsou. Citlivost může být zvýšená nebo naopak snížená.
Tyto změny se ve většině případů během několika měsíců až jednoho roku upravují k normálu. V některých případech jsou však tyto změny trvalé.

Porucha prokrvení okrsku tkáně prsu nebo kůže

Tato porucha se týká většinou dvorce nebo oblasti kožních cípů v případě „T" jizvy. Ve výjimečných případech může vést k odumření této tkáně.

Při operaci velmi velkých prsou se objevuje též určité, byť minimální, riziko nutnosti podání krevní transfuze.

Často se ptáte

Režim po operaci prsou. Kdy mohu začít se cvičením?

Kdy mohu začít se cvičením po operaci prsou?

Odpopěď se dozvíte od MUDr. Pavla Holuši v našem videu.

Ovlivňuje plastická operace prsou kojení?

Jak je to prosím s kojením po operaci prsou?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body klinky na operace prsou.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište