Plastika břicha - abdominoplastika

Výrazné uvolnění nebo svěšení kůže břicha a rozestup břišních svalů trápí zejména ženy po porodu, nebo po výrazném zhubnutí. Následkem velkého úbytku váhy mohou tento problém řešit také muži. V těchto případech totiž dochází k poklesu elasticity kůže břicha, ukládání nadbytečných tukových polštářů a často také k současnému ochabnutí celé břišní stěny. Pokud i vy řešíte právě tento problém, dokážeme vám profesionálně poradit i pomoci.

Pokud nezabere cvičení, pak vám dokážeme pomoci plastikou břicha, tzv. abdominoplastikou. Budete mít nejen štíhlejší břicho bez kožních nadbytků, ale zbavíte se i striemi postižené kůže.

 

Výhody abdominoplastiky

 • Velkou výhodou je vyřešení hned několika starostí současně. Během jedné operace se zbavíte povolené převislé kůže, nadbytečného tuku či rozestupů přímých břišních svalů.
 • Statistiky uvádějí možné „zmenšení" obvodu až o dvě konfekční velikosti. Kosmetický efekt je opravdu výrazný. Navíc, když budete pečliví v dodržování pooperačních pokynů a vyhnete se výkyvům váhy, bude viditelný efekt i trvalý.

Nevýhody abdominoplastiky

 • Pozor! Výkon rozhodně není metodou, jak se zbavit extrémní nadváhy, naopak u velmi obézních pacientů je tento zákrok rizikový.

Náš tip

Abdominoplastiku můžeme kombinovat s liposukcí tuku na břiše. Výsledný efekt je pak ještě výraznější. Zda je pro vás tato kombinace vhodná se poraďte se svým operatérem.

Hospitalizace na klinice 2 dny
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 66.100 Kč

Přemýšlíte o plastice břicha a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Průběh zákroku

 1. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci a operatér vám znovu vysvětlí svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 2. Operovat vás budeme v celkové anestézii.
 3. Při abdominoplastice se kůže břicha spolu s podkožním tukem uvolní z řezu v podbřišku. Lékař kůži vytáhne směrem k pupku, nadbytky kůže i tuku odstraní a nově umístí pupek. V případě rozestupu břišních svalů vám současně provede jejich suturu (sešití).
 4. Nemusíte mít obavy, výsledná jizva po redukci kůže břicha je v podbřišku, nejčastěji umístěná tak, aby byla krytá spodním prádlem.
 5. Malá jizvička je i kolem pupku, který je nově umístěn.
 6. Pokud máte jen lehce povolenou kůži hlavně v podbřišku, můžeme po vzájemné dohodě provést tzv. miniabdominoplastiku. Při ní se vypne jen kůže podbřišku a pupek zůstane na svém místě.
 7. Naopak, počítejte s tím, že při velkém poklesu kůže břicha, se neobejdeme bez přesazení pupku a nutných jizev, které vedou středem od pupku dolů do podbřišku.
 8. Na závěr operace se kůže a podkoží sešijí a umístí se drény. Ještě na operačním sále vám po operaci břicho stáhneme kompresním elastickým pooperačním prádlem.
 9. Délka operace se průměrně pohybuje mezi 2 až 3 hodinami.

 

 

Rekonvalescence

Po operaci počítejte většinou s dvoudenní hospitalizací

První den po korekci břicha se zahajuje rehabilitace u lůžka (vstávání, chůze v předklonu s doprovodem sestry). Rehabilitace je nezbytně nutná především jako prevence závažných komplikací typu embolie. 

Zpravidla druhý pooperační den vám provedeme převaz s odstraněním drénů. Opět vám pomůžeme obléknout pevný břišní pás nebo speciální kompresní kalhotky a budete propuštěna do domácí péče.

Nadále si musíte břicho pečlivě hlídat, nenapínat je a chodit v mírném předklonu. Po 2-3 dnech od vytažení drénů se lze kompletně osprchovat.

Pooperační období je poměrně náročné, rekonvalescence trvá i několik týdnů a dodržení klidového režimu je u této operace zcela zásadní pro úspěšné hojení.

Pokud nenastanou žádné komplikace, čeká Vás kontrola po 14 dnech od operace. Elastické kompresní prádlo určitě noste minimálně 4 až 6 týdnů. Toto prádlo funguje jako mechanická podpora, která chrání břišní stěnu a při zatnutí svalů vám pomůže k rychlejšímu přihojení kožně-tukové vrstvy ke svalům.

Pokud vám neoperujeme rozestup břišních svalů, je doba rekonvalescence výrazně kratší.

Zatěžovat břicho můžete pozvolna, ne však dříve než měsíc po operaci.

Cvičení kompletně odložte na dobu nejméně dvou měsíců.

 

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika při plastice břicha.

Nahromadění tekutiny nebo krve v podkoží tzv. serom nebo hematom je nejčastěji důsledkem nedodržení klidového režimu. Pokud je menšího rozsahu, tak se tekutina či krev sama vstřebá, ve větším rozsahu je nutno obsah vypustit. Nahromaděná tekutina se může při nedodržení klidového režimu objevit znovu.

 

V některých případech může dojít k dehiscenci neboli rozestupům okrajů rány. Pokud je rozestup menšího rozsahu, rána se zahojí sama. Při rozestupu většího rozsahu je nutno ránu znova sešít.

Při nekróze se jedná odumření okrsku kůže, obvykle dole v podbřišku. Nejčastěji k ní dojde při současné liposukci anebo při velkém napětí kůže břicha. Ohroženější jsou kuřáci, diabetici, obézní a hypertonici. Taktéž klienti po předchozích břišních operacích s jizvami na břiše či starší lidé jsou nekrózou více ohroženi. Rozvoji nekrózy napomáhá i plně vzpřímená poloha po operaci a nedodržení klidového režimu. Pokud se objevuje ve větším rozsahu je nezbytný korekční zákrok, rekonvalescence se pak prodlužuje.

Porucha prokrvení pupku a kůže při okrajích rány není častou komplikací. Může se objevit také nepravidelný tvar výsledných jizev jako následek nestejnoměrného napětí kůže břicha.

Porucha citlivosti kůže podbřišku je standardním doprovodným jevem souvisejícím s touto operací, v naprosté většině případů se upravuje do jednoho roku od operace. Není považována za komplikaci.

Často se ptáte

Operace prsou a abdominoplastika v jedné době?
Jaké zákroky lze kombinovat?

Je vhodné kombinovat operaci prsou a rozestup břišních svalů po dětech v jedné době? Lze udělat jeden zákrok a mít dva výsledky?

K problematice kombinovaných operací se ve videu vyjadřuje přední plastický chirurg, MUDr. Pavel Holuša. 

Nevzhledné břicho – abdominoplastika nebo liposukce?

Trápí mě vzhled mého břicha, který zákrok zvolit? Abdominoplastiku nebo liposukci?

Poradí MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Za jak dlouho se ustálí výsledný efekt abdominoplastiky?

Efekt abdominoplastiky - jak dlouho trvá ustálení?

Mudr. Ivo Menšík, Ph.D.  odpovídá ve videu.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište