Pruvodce zákrokem

Plastika břicha (abdominoplastika)

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena, nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. Lékař vám během konzultace doporučí oblast, ze které tuk odebere. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření, spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

 2. Předoperační vyšetření

  Před každým výkonem v celkové anestezii musíte podstoupit tzv. interní předoperační vyšetření, na jehož základě lékař/lékaři rozhodne/rozhodnou, zda jste schopna výkon podstoupit, eventuálně s jakými riziky. Toto vyšetření Vám může provést Váš praktický lékař nebo, jste-li zdráva a váš věk nepřesahuje 50 let, pak v den operace i náš lékař anesteziolog. Vyšetření sestává z krevních testů, EKG a fyzikálního vyšetření (poslech srdce a plic, prohmatání břicha, atd.).

 3. Fotodokumentace + nákres

 4. Anestezie

  Operace probíhá v celkové anestezii.

 5. Operace

  Délka operace se průměrně pohybuje mezi 2 až 3 hodinami dle rozsahu a typu výkonu.
  Při abdominoplastice se kůže břicha spolu s podkožním tukem uvolní z řezu v podbřišku. Lékař kůži s podkožím uvolní až do oblasti podžebří, přičemž zachová pupek na svém místě. Poté zpravidla provede tzv. plastiku břišní stěny neboli korekci rozestupu (diastázy) přímých svalů břišních. Na závěr je přebytečná kůže odstraněna, pupek nově umístěn do posunuté kůže. Výsledná jizva po redukci kůže břicha je v podbřišku, pokud možno umístěna tak, aby byla krytá spodním prádlem. Malá jizvička je i kolem nově umístěného pupku. Pokud máte povolenou kůži pouze v podbřišku, lze po vzájemné dohodě provést tzv. miniabdominoplastiku. Při ní se vypne jen kůže podbřišku a pupek zůstane na svém místě. Rovněž mobilizace kožního laloku se provádí pouze do výšky pupku.
  Na závěr operace se kůže a podkoží sešijí a umístí se sací drény. Ještě na operačním sále je břicho staženo kompresivním břišním pásem.

 6. Hospitalizace

  Po zákroku Vás čeká většinou dvoudenní hospitalizace. Záleží nám na vašem bezpečí a po zákroku se o Vás kompletně postaráme. Proto je Vám lékař na naší klinice k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně po celou dobu vašeho pobytu.

 7. Kontrola

  Po zákroku je nutná kontrola u operatéra po 2 týdnech a přibližně 2 měsících od zákroku, kdy lze výsledný efekt považovat za ustálený.

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.