Pruvodce zákrokem

Úprava očních víček

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena, nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

  Ilustrativní obrázek
 2. Předoperační vyšetření

  Předoperační vyšetření je nutné pouze v případě zákroku v celkové anestezii. Zpravidla je výkon prováděn v místním znecitlivění jako výkon ambulantní. V celkové anestezii je prováděn zpravidla jako výkon "doplňkový" k jinému, většímu výkonu.

  Ilustrativní obrázek
 3. Fotodokumentace + nákres

  Těsně před operací chirurg pořídí nutnou fotodokumentaci a přímo na kůži operované oblasti si vytvoří nákresy nutné k přesnému provedení výkonu.

 4. Anestezie

  Zákrok se provádí v místním injekčním znecitlivění. Celková anestézie je nutná pouze výjimečně, viz výše.

 5. Operace

  Zákrok trvá asi hodinu.
  Na horním víčku Vám bude po důkladném proměření veden řez v přirozené ohybové linii a do vějířkových vrásek kolem očí tak, aby následná jizvička byla co nejméně viditelná. Na kůži se pečlivě vyznačí tzv. kožní nadbytek, který se následně odstraní. Pokud je třeba, odstraní se současně i tukové váčky. Kůže je pak sešita tenkým stehem a rána se překryje tenkými náplastmi.
  Na dolním víčku se vede řez těsně pod dolními řasami tak, aby nebyly poškozeny jejich růstové cibulky. Po stranách je pak opět vyveden do vějířkových vrásek kolem očí. Podobně jako na horním víčku se i zde většinou odstraňují tukové váčky a přebytečná kůže. Rána se sešije tenkým stehem obdobně jako na víčku horním.

  Ilustrativní obrázek
 6. Hospitalizace

  Pouze v případě celkové anestezie je nutná jednodenní hospitalizace, jinak po operaci můžete odejít domů. Domluvte si doprovod a odvoz, řízení vozidla není po operaci možné.

 7. Kontrola

  Na první kontrolu po operaci Vás pozveme za 1 týden po operaci. Další kontrola se provádí zpravidla po dvou měsících.

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.