Pruvodce zákrokem

Modelace prsou

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

 2. Předoperační vyšetření

  Před každým výkonem v celkové anestezii musíte podstoupit tzv. interní předoperační vyšetření, na jehož základě lékař/lékaři rozhodne/rozhodnou, zda jste schopna výkon podstoupit, eventuálně s jakými riziky. Toto vyšetření Vám může provést Váš praktický lékař nebo, jste-li zdráva a váš věk nepřesahuje 50 let, pak v den operace i náš lékař anesteziolog. Vyšetření sestává z krevních testů, EKG a fyzikálního vyšetření (poslech srdce a plic, prohmatání břicha, atd.).

  V případě operace prsou je další nezbytností vyšetření mamologické, tzn. vyšetření prsou, a to minimálně s jednou zobrazovací metodou - buď ultrazvukem (tzv. sonografické vyš.), nebo mamografem. V případě nejasností mohou být vyžadována obě tato vyšetření.
  V den zákroku přijdete nalačno. Přivítáme Vás, probereme všechna potřebná předoperační vyšetření a zodpovíme případné dotazy.

 3. Fotodokumentace + nákres

  Těsně před operací si operatér zakreslí přímo na Vaší kůži linie řezů a provede nezbytnou předoperační fotodokumentaci. Zároveň Vám zodpoví eventuální doplňkové otázky a objasní svůj postup.

 4. Anestezie

  Zákrok provádíme v celkové anestezii.

 5. Operace

  Celý zákrok proběhne v den vašeho přijetí na kliniku a trvá zhruba 1,5-3 hodiny dle rozsahu a zvolené operační techniky.
  Při modelaci prsou Vám bude odstraněna jen nejpovrchovější část přebytečné kůže (cílem není prs zmenšit, ale zmenšit jen jeho kožní kryt). Prsní žláza se přišije do požadované vyšší pozice k prsnímu svalu vnitřními vstřebatelnými stehy.
  Pak se posune vzhůru i prsní dvorec s bradavkou. Prsní dvorce může operatér případně i zmenšit podle Vašeho požadavku.
  Z operované oblasti Vám většinou vyvede sací drény, které odvádí zbytky krve a raných sekretů. Na závěr Vám po probuzení z anestezie ještě na operačním sále obváže prsa fixačním kompresním obvazem, nebo naloží modelační podprsenku.

 6. Hospitalizace

  Po zákroku Vás většinou čeká jednodenní hospitalizace. Záleží nám na vašem bezpečí a po zákroku se o Vás kompletně postaráme. Proto je Vám lékař na naší klinice k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně po celou dobu vašeho pobytu.

 7. Kontrola

  Po zákroku je nutná kontrola u operatéra po 1-2 týdnech a přibližně po 2 měsících od zákroku, kdy se můžete plně vrátit k veškerým fyzickým aktivitám.

Časté dotazy

Dobrý den, ráda bych se informovala jestli provádíte ultrazvukovou kontrolu prsních implantátů na vaší klinice? Před několika lety jsem u vás podstoupila augmentaci prsou a při kontrolách, které v pravidelných intervalech navštěvuji jsem se s ní nesetkala. Pan doktor prsa pro kontrolu prohmatá a to je vše. Ptám se proto, že klasickému mamografu z velké části silikon stíní, takže nelze vidět celé prso.

Dobrý den, ultrazvuk prsou doporučujeme provádět každý rok. Přímo na Body klinice ultrazvukové vyšetření neprovádíme, dlouhodobě spolupracujeme s MUDr. Jarmilou Bartošovou, která provádí vyšetření na Poliklinice Horníkova. Můžete si však zvolit jakékoli jiné specializované pracoviště. Na vyšetření Vás odešle Váš lékař (praktický nebo gynekolog), nebo se můžete objednat na některé soukromé pracoviště i bez doporučení. Kontakt dostanete na naší recepci. 


Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.