Pruvodce zákrokem

Zvětšení prsou tukem

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena.

  Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. Lékař Vám během konzultace doporučí oblast nebo oblasti ze které/kterých by bylo nejlepší tuk odebrat. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

 2. Předoperační vyšetření

  Před každým výkonem v celkové anestezii musíte podstoupit tzv. interní předoperační vyšetření, na jehož základě lékař/lékaři rozhodne/rozhodnou, zda jste schopna výkon podstoupit, eventuálně s jakými riziky. Toto vyšetření Vám může provést Váš praktický lékař nebo, jste-li zdráva a váš věk nedosahuje 50 let, pak v den operace i náš lékař anesteziolog. Vyšetření sestává z krevních testů, EKG a fyzikálního vyšetření (poslech srdce a plic, prohmatání břicha, atd.).
  V případě operace prsou je další nezbytností vyšetření mamologické, tzn. vyšetření prsou, a to minimálně jednou zobrazovací metodou - buď ultrazvukem (tzv. sonografické vyš.) nebo vyšetření mamografem. V případě nejasností mohou být vyžadována obě tato vyšetření. V den zákroku přijdete nalačno. Přivítáme Vás, probereme všechna potřebná předoperační vyšetření a zodpovíme případné dotazy.

 3. Nákres + fotodokumentace

  Těsně před operací si přímo na Vaší kůži operatér zakreslí, odkud bude odebírat tuk a na prsou si označí přesně lokality, kam bude tuk aplikovat. Bude provedena fotodokumentace prsou a míst, kde se bude tuk odebírat.

 4. Anestezie

  I když lze výkon provést i v lokální anestezii, pro komfort pacienta i operatéra provádíme zákrok většinou v celkové anestezii.

 5. Operace

   

  Celý zákrok (podle zvoleného typu a rozsahu) trvá 1-3 hodiny. Z preventivních důvodů Vám podáme několik dávek antibiotik a injekci pro prevenci embolie. Nejprve z vhodného místa či míst (boky, stehna, hýždě, břicho, atd. dle předchozí domluvy) velmi šetrně odsajeme tuk tenkou liposukční kanylou.
  Tukovou tkáň pak zbavíme nežádoucích příměsí a následně použijeme k úpravě vašeho poprsí. Tuk se do prsou aplikuje tenkou kanylou z vícera kožních vpichů.

 6. Hospitalizace

  Po zákroku Vás většinou čeká jednodenní hospitalizace. Záleží nám na vašem bezpečí a po zákroku se o Vás kompletně postaráme. Proto je Vám lékař na naší klinice k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně po celou dobu vašeho pobytu.

 7. Kontrola

  Po zákroku je nutná kontrola u operatéra po 1 týdnu a následně přibližně po 2 měsících od zákroku, kdy by měl být výsledek již ustálený.

Časté dotazy

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.