Pruvodce zákrokem

Odstranění zatvrdnutí kapsuly

Průvodce zákrokem

 1. Osobní konzultace

  Nejdříve své přání sdělíte lékaři, který Vás vyslechne a zváží, je-li zákrok proveditelný. Doporučí Vám nejvhodnější možnosti a metody a dozvíte se možná rizika. Všechno Vám podrobně vysvětlí již během konzultace před zákrokem, takže budete na průběh zákroku pečlivě připravena. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv. V případě, že by Váš požadavek nebyl z nějakých důvodů proveditelný, lékař Vám navrhne jinou alternativu. Nakonec si vyberete termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření spolu se smlouvou. Osobní konzultace je zcela nezávazná.

 2. Předoperační vyšetření

  Před každým výkonem v celkové anestezii musíte podstoupit tzv. interní předoperační vyšetření, na jehož základě lékař/lékaři rozhodne/rozhodnou, zda jste schopna výkon podstoupit, eventuálně s jakými riziky. Toto vyšetření Vám může provést Váš praktický lékař nebo, jste-li zdráva a váš věk nepřesahuje 50 let, pak v den operace i náš lékař anesteziolog. Vyšetření sestává z krevních testů, EKG a fyzikálního vyšetření (poslech srdce a plic, prohmatání břicha, atd.).

  V případě této operace prsou je naprostou nezbytností vyšetření mamologické, tzn. vyšetření prsou, a to minimálně ultrazvukem (tzv. sonografické vyš.). V případě nejasností mohou být vyžadována i další doplňková vyšetření.


  V den zákroku přijdete nalačno. Přivítáme Vás, probereme všechna potřebná předoperační vyšetření a zodpovíme případné dotazy.

 3. Fotodokumentace + nákres

  Fotodokumentace + nákresTěsně před operací si operatér zakreslí přimo na Vaší kůži linie řezů a provede nezbytnou předoperační fotodokumentaci. Zároveň Vám zodpoví eventuální doplňkové otázky a objasní svůj postup.

 4. Anestezie

  Zákrok provádíme v celkové anestezii.

 5. Operace

   

   

  Celý zákrok trvá od 1 do 3 hodin podle složitosti a typu. Výkon spočívá v úplném nebo částečném odstranění tuhého vazivového pouzdra kolem implantátu. V případě, že se odstraňuje kapsula kolem implantátu uloženého pod svalem, je výkon výrazně náročnější než při odstraňování pouzdra kolem implantátu pod prsní žlázou. Součástí výkonu by mělo být i odeslání vzorku tkáně na histologické vyšetření.

 6. Hospitalizace

  Po zákroku Vás čeká 1-2 denní hospitalizace podle rozsahu výkonu a pooperačního průběhu. Záleží nám na vašem bezpečí a po zákroku se o Vás kompletně postaráme. Proto je Vám lékař na naší klinice k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, po celou dobu vašeho pobytu.

 7. Kontrola

  Po zákroku je nutná kontrola u operatéra po1 - 2 týdnech, 2 měsících a 1 roce od zákroku, kdy lze považovat výsledný efekt ustálený.

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.