Korekce asymetrie
a vrozených vad

Občas nám příroda nepřeje a vzhled prsou může komplikovat některá z vad, kterou není možné přirozeným způsobem ovlivnit. Ženy nejčastěji trápí vpáčené bradavky či výrazná asymetrie prsou, tedy nesouměrnost prsů. Muži pak mohou řešit zbytnění prsní žlázy, tzv. gynekomastii. Existuje ale celá řada vrozených či získaných vad prsů.

Korekce deformit, asymetrií a vrozené vývojové vady prsou u žen i mužů 

Získané vady prsou

Mohou být poúrazové, častěji jako následek operací na prsou anebo následek nádorových onemocnění prsou. Zasaženy mohou být jak jednotlivé části prsu, tak i prs jako celek. V případě poúrazových či pooperačních deformit pro onkologická onemocnění prsu máte nárok na rekonstrukci prsu v rámci všeobecného zdravotního pojištění. Tato péče je poskytována na specializovaných pracovištích, zpravidla klinikách plastické chirurgie při fakultních nemocnicích.

Vrozené vady prsou

U žen jsou frekventovaným jevem vtažené či vpáčené bradavky nebo asymetrie prsou. Asymetrií rozumíme rozdílnost ve velikosti či tvaru prsou. Menší prs (hypoplazie) nebo větší prs (hypertrofie) nebo částečná atrofie (ptóza – tedy pokles) jednoho prsu. Na vzhled prsou mají vliv i vývojové vady hrudníku, žeber i stav páteře a paží. I tyto vady lze někdy částečně korigovat úpravou tvaru a velikosti prsou. Pozor, nezapomeňte, že plastická operace je vhodná až po ukončení celkového tělesného vývoje u mladistvých.

U mužů se můžeme setkat s oboustranným zbytněním prsní žlázy, stav známý jako gynekomastie. Jejím řešením je, v případě selhání farmakoterapie, plastická operace v celkové, zřídka i lokální anestezii. Během operace se zpravidla odstraňují prsní žlázy event. v případě jen tukového zbytnění lze stav jednoduše řešit liposukcí. Způsob provedení a rozsah operace závisí na stupni zvětšení prsní žlázy a množství tuku a kůže v okolí.

Body klinika je pracoviště, které se dlouhodobě specializuje na operace prsou, proto korekce deformit, asymetrií a různých vývojových vad prsou běžně provádíme.

Řešením je většinou kombinace různých operací prsou, často realizovaných v několika fázích. Tato problematika je velmi složitá a postup tedy nutně individuální. Proto je osobní konzultace v těchto případech zcela zásadní a nezbytná. Každé řešení přizpůsobujeme individuálním potřebám a požadavkům.

PRSNÍ IMPLANTÁTY Mentor
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD na dotaz

Přemýšlíte o korekci prsou a nejste si jistá?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište