Modelace prsou

Naprosto běžným jevem, který se nevyhýbá žádné ženě, je změna tvaru poprsí. K poklesu nebo ztrátě pevnosti prsou může docházet přirozeně věkem, při náhlém zhubnutí nebo následkem mateřství a kojení. Předpoklady ke ztrátě pevnosti mohou být i vrozené. Můžeme vám pomoci prostřednictvím modelace prsou (mastopexe).

Modelací dokážeme vašim prsům dodat krásný a přirozený vzhled. Pevný tvar prsou získáme přesunem prsní tkáně, kterou i s bradavkou a prsním dvorcem posuneme výše. Velikost prsou zůstává stejná jako před operací. Tkáně vám nepřidáváme ani neubíráme (s výjimkou kůže). Při tomto zákroku vám můžeme také upravit velikost prsního dvorce.

Existuje celá řada operačních metod. Váš plastický chirurg pro vás vybere tu nejvhodnější.

 

PRSNÍ IMPLANTÁTY Mentor
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 58.900 Kč

Přemýšlíte o modelaci prsou a nejste si jistá?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Modelace prsou Modelace prsou
  Před
  Modelace prsou
  Po
 • Modelace prsou Modelace prsou
  Před
  Modelace prsou
  Po
 • Modelace prsou s augmentací Modelace prsou s augmentací
  Před
  Modelace prsou s augmentací
  Po
 • Augmentace a modelace prsou Augmentace a modelace prsou
  Před
  Augmentace a modelace prsou
  Po
 • Augmentace Augmentace
  Před
  Augmentace
  Po

Reference

I.S., Česká republika

Vážený pane Doktore Holušo,
byla jsem u Vás včera na konečné kontrole po operaci zmenšení a modelace prsou. Chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za to, co jste pro mě udělal, jsem opravdu ráda, že jsem tento zákrok podstoupila. Chtěla bych Vám popřát mnoho dalších pracovních úspěchů a hlavně hodně spokojených žen.
I.S., Česká republika

Celá reference
M. J., Brno, Česká republika

Vážení,
pro operaci modelace prsou jsem se rozhodovala delší dobu a teď vím, že to bylo nejlepší správné rozhodnutí v mém životě, se kterým jsem neměla váhat tak dlouho!...
Strach z operace a jejího výsledku vůbec nebyl na místě! Časy, kdy jsem se styděla sama před sebou i ve sprše jsou naštěstí už jen minulostí! Jako bych začala žít nový život. Jsem z výsledku operace nadšená, sebevědomá, spokojená. Vašim prostřednictvím se mi opravdu splnil můj sen... A jistě si k vám v budoucnu ještě nějaký přijdu splnit.:-) .
Zároveň bych chtěla touto cestou poděkovat všem lékařům i sestřičkám za velice příjemný pobyt na vaší klinice. Byli všichni úžasní!
Vaše vděčná pacientka M. J., Brno

Celá reference

Metody

Jsou různé metody modelace prsou. Velikost, tvar a míra povolení pevnosti prsou určuje metodu, kterou bude modelace provedena.

Minimodelace

Minimodelace

Pro velmi malý pokles anebo pro prsa, která nejsou kulatá, ale mají tvar do špičky, je vhodná tzv. minimodelace (periareolární modelace, "round block"). Tuto metodu je možné použít také ke korekci malého rozdílu ve tvaru obou prsou - asymetrie.

Prsa se touto metodou stáhnou kruhovitě do středu k bradavce. Jizva je, jen kolem posunutého dvorce. Efekt této metody není velký.

 

Modelace prsou pro střední pokles prsou

Modelace prsou pro střední pokles prsou

Pro střední pokles prsou je vhodná dnes celosvětově nejrozšířenější metoda tzv. single scar technika ( Lejour, "vertical scar").

Výsledkem je jizva do kruhu kolem dvorce prsního a jediná svislá jizva dolů do podprsní rýhy.

 

Modelace při středním až větším poklesu prsou

Modelace při středním až větším poklesu prsou

Pro střední až větší pokles prsou je vhodné předchozí techniku doplnit o krátký vodorovný řez v podprsní rýze do strany - jedná se o tzv. L techniku nebo také B techniku.

Někdy je nutné vést řez do strany i do středu - tzv. "short horizontal scar".

Modelace silně pokleslých prsou

Modelace silně pokleslých prsou

Pro silně pokleslá anebo velká a pokleslá prsa je nutné provést klasickou, léty prověřenou metodu.

Jejím výsledkem je kruhová jizva kolem dvorce, svislá jizva od dvorce dolů do podprsní rýhy a půlobloukovitá jizva v podprsní rýze pod celým prsem, tzv. kotva nebo jizva „invertovaného T".

Modelace prsou - kombinovaná metoda

Modelace prsou - kombinovaná metoda

Pokud chcete prsa zpevnit, zvednout, vytvarovat a současně i zvětšit, jde za určitých předpokladů modelaci kombinovat s doplněním tkáně prsními implantáty, a to v jediném zákroku. Tuto metodu je možné provést, pokud nevyžadujete velké zvětšení prsou a pokud nejsou prsa příliš pokleslá.

V případě požadavku radikálního zvětšení prsou a při velkém poklesu prsou je vhodné provést zvětšení implantáty s odstupem půl roku až rok po modelaci. Výsledný tvar prsou, kvalita jizev i trvalost efektu jsou pak výrazně lepší.

Všechny tyto metody na naší klinice provádíme. V rámci konzultace Vám doporučíme metodu, která je pro Vás nejvhodnější.

Průběh zákroku

Všechny detaily zákroku s Vámi v rámce konzultace pečlivě probereme, takže budete mít všechny potřebné informace o průběhu vašeho zákroku.

 

 1. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci a operatér na vaši kůži zakreslí ošetřované oblasti a rozsah zákroku. Nebojte se zeptat na cokoliv.
 2. Operovat vás budeme v celkové anestézii. Celý zákrok proběhne v den vašeho přijetí na kliniku a trvá zhruba 2-3 hodiny.
 3. Při modelaci prsou vám odstraníme nadbytečnou kůži prsu. Pak posuneme bradavku s prsním dvorcem vzhůru, dvorec můžeme případně zmenšit.
 4. Prsní žlázu přišijeme do požadované vyšší pozice k prsnímu svalu vnitřními stehy.
 5. Po operaci vám připravíme speciální pooperační podprsenku, kterou v rámci hojení a celkové rekonvalescence rozhodně doporučujeme nosit.

Prsní implantáty MENTOR®

Na Body klinice používáme luxusní prsní implantáty MENTOR®. Tyto implantáty jsou špičkovým produktem největšího světového producenta v oblasti plastické chirurgie – americké společnosti Mentor. V celosvětovém měřítku se jedná o jedny z nejkvalitnějších implantátů s dlouholetou tradicí. Prsní implantáty MENTOR®, jako jedny z mála, získaly schválení americké instituce FDA (Food and Drug Administration), protože dokázaly splnit nejvyšší nároky na kvalitu a bezpečnost, které FDA vyžaduje.

Rekonvalescence

Hospitalizace na klinice trvá zpravidla do druhého dne.

Po propuštění z kliniky požádejte rodinu či přátele, aby vás odvezli domů. Bezprostředně po operaci byste určitě neměla sama řídit. Na vaše přání vám samozřejmě objednáme i taxi.

Při odchodu obdržíte na naší recepci propouštěcí zprávu s termínem první kontroly, pokyny pro první dny po operaci a balíček pooperační péče (desinfekční šampon, desinfekce a další drobnosti na péči o rány a jizvy.)

Rekonvalescence po modelaci prsou trvá asi 1 týden, pak je možný návrat do zaměstnání. Sportovat můžete zhruba za . 6 -8 týdnů podle druhu sportu a velikosti prsou.

Po měsíci od operace se již můžete opalovat, avšak minimálně půl roku nesmíte vystavit jizvy slunečnímu záření anebo záření v soláriu. Jizvy je nutné chránit přelepením náplastí nebo použitím krému s vysokým UV faktorem. Čerstvé jizvy snadno pigmentují a dlouho zůstanou tmavé.

Vzhled jizev můžete v každém případě vylepšit ošetřením speciálním laserem nebo některým z podpůrných prostředků, které vám ukážeme na recepci.

První kontrola na ambulanci následuje za 7 – 14 dnů po operaci. Kompresní pooperační podprsenku musíte nosit 14 dnů ve dne v noci. Po uplynutí těchto dvou týdnů ji budete nosit už jen na noc, přes den budete moci nosit již podprsenku estetickou, jejíž parametry vám vysvětlí operatér při kontrole.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika modelace prsou

Chceme Vás také upozornit na možná rizika, která s sebou modelace prsou může přinést:

 

Obecná rizika operace v celkové anestézii.

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.), dále pak rizika specifická pro daný zákrok. 

Specifická rizika pro daný zákrok.

Každý druh zákroku má svá specifická rizika. U této operace (modelace prsou) jsou to tyto:

Kožní záhyby a asymetrie

V dolní části prsou bývají asi 2 měsíce po operaci kožní záhyby, vlnky a nerovnosti, které téměř vždy spontánně vymizí.

Mohou se objevit rozdíly ve velikosti, tvaru a postavení prsou a prsních dvorců, u velkých prsou je velmi obtížné docílit úplné symetrie.

Změny citlivosti bradavek

Můžete se setkat se změnou citlivosti bradavek, dvorců či kůže prsou. Citlivost může být zvýšená nebo naopak snížená. Tyto změny se zpravidla během několika měsíců až jednoho roku upraví k normálu. V některých případech však mohou být tyto změny i trvalé. 

Porucha prokrvení okrsku tkáně prsu nebo kůže

Tato porucha se vyskytuje ojediněle, dvorce nebo bradavky. Ve výjimečných případech může vést k odumření této tkáně.

Při operaci velmi velkých prsou se objevuje též určité, byť minimální, riziko nutnosti podání krevní transfuze.

Často se ptáte

Režim po operaci prsou. Kdy mohu začít se cvičením?

Kdy mohu začít se cvičením po operaci prsou?

Odpopěď se dozvíte od MUDr. Pavla Holuši v našem videu.

Ovlivňuje plastická operace prsou kojení?

Jak je to prosím s kojením po operaci prsou?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body klinky na operace prsou.

Modelace prsou a augmentace v jedné době?

Je možné udělat zákrok modelace prsou a zákrok augmentace v jedné době?

Odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište