Odstranění
zatvrdnutí
kapsuly

Někdy může po operaci dojít k nahromadění jizevnaté tkáně v okolí prsního implantátu. Tuto komplikaci poznáte při pohmatu prsu, který se může zdát tvrdší a může změnit tvar. Vzniklá jizevnatá tkáň dokáže implantát stisknout a působit vám bolest nebo i viditelné deformace prsu. S řešením této komplikace máme zkušenosti a dokážeme vám pomoci.

Výskyt kapsulární kontraktury je asi u 2-5% všech operací zvětšení prsou. Přesné důvody vzniku kapsuly nejsou většinou známy, jedná se o vliv řady faktorů. Ze známých příčin se uvádí chronická infekce kolem implantátu, případně hematom nebo kontakt se silikonovým gelem v případě porušení povrchu implantátu. Nižší výskyt tvorby kapsuly je uváděn u moderních, kvalitních prsních implantátů.

Implantáty, které na Body klinice používáme, vykazují díky patentovanému povrchu Siltex® statisticky nejnižší výskyt této komplikace.

PRSNÍ IMPLANTÁTY Mentor
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD na dotaz

Potřebujete se poradit o zákroku odstranění kapsuly?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Metody

Metody odstranění zatvrdnutí (kapsuly) kolem implantátů

Metody odstranění zatvrdnutí (kapsuly) kolem implantátů

Otevření kapsuly  a její uvolnění – kapsulotomie s okamžitým navrácením původního implantátu anebo nahrazením novým

Odstranění celé kapsuly  – kapsulektomie s okamžitým navrácením původního implantátu anebo nahrazením novým

Kombinace metod

Průběh zákroku

  1. Operace prsou jsou naší specializací i doménou. Body klinika vám dokáže pomoci na nejvyšší odborné úrovni. Ovládáme a provádíme kompletní spektrum zákroků (zvětšení prsou, zmenšení prsou, modelace prsou, zvětšení prsou vlastním tukem... ).
  2. Celý zákrok chápeme jako vaši velmi intimní a individuální záležitost. Vše s vámi ochotně probereme a naši specialisté vám při osobní konzultaci odborně poradí.
  3. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci a přímo na kůži vám operatér nakreslí a objasní svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
  4. Operovat vás budeme v celkové anestézii, v den vašeho přijetí na kliniku. Celý zákrok /podle zvolené metody a rozsahu výkonu/ pak trvá od 1 do 3 hodin

Rekonvalescence

Pooperační pokyny a kontroly včetně rekonvalescence se většinou shodují s první operací zvětšení prsou - augmentací.

 

 

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika odstranění zatvrdnutí kapsuly

Každá operace je i při nejlepších úmyslech vždy zásahem do těla. A právě proto se občas nevyhneme komplikacím. Jaké mohou nastat?

Obecná rizika operace v celkové anestézii.

Jde o všeobecně známá, možná rizika při operacích v celkové anestézii. 
(krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.).

Specifická rizika související s odstraněním zatvrdnutí kolem implantátů

Pooperační vytvoření kapsy (kapsuly) z vazivové tkáně kolem prsní protézy je normální fyziologickou odezvou na implantaci cizího předmětu, tvorba kapsuly je tedy v pořádku. Problém nastává v případě, pokud dojde k výraznějšímu stažení kapsuly – tzv. kapsulární kontraktuře.

Kapsulární kontraktura – stažení fibrózní kapsy

Kontraktury se vyskytují od tenkých (stupeň I a II) až po silně ztluštělé, doprovázené pocitem bolesti a změny kontury prsu (stupeň III a IV). Lehčí formy kapsulární kontraktury (stupně II) lze léčit neinvazivně (např. masážemi), u vyšších stupňů (III a IV) je pak nutné chirurgické řešení.

Ke kontraktuře (stažení) fibrózní kapsy může dojít i opakovaně. Pravděpodobnost tohoto jevu se udává kolem 2-5% po první operaci prsou, problém může nastat kdykoliv po operaci.

V případě výskytu kapsuly a po jejím odstranění je riziko jejího opakovaného vzniku dokonce o něco vyšší než po první operaci. Jsou popsány případy opakovaného vzniku kapsuly, které si nakonec vyžádají trvalé odstranění implantátů.

Další rizika a případné komplikace jsou shodná s těmi, která platí pro první operaci prsou, ale pravděpodobnost jejich vzniku je dokonce vyšší

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište