Vše co potřebujete vědět o

Výměna prsních
implantátů

Po augmentaci prsou implantáty mohou nastat situace, kdy je vhodné nebo i nutné silikonové prsní implantáty vyměnit. S tím by měla být srozuměna každá žena ještě před tím, než augmentaci podstoupí.
LÉKAŘ NA KLINICE

LÉKAŘ NA KLINICE
24h denně

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI

VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI
98 %

Do velké míry záleží na kvalitě a typu zvoleného prsního implantátu, avšak důvody k výměně mohou být různé:

 • prasknutí implantátů(ruptura)
 • kapsulární kontraktura
 • pokles prsou
 • posun implantátu do nepatřičného místa
 • touha po větších nebo naopak menších prsou
 • nevhodně zvolený typ anebo umístění implantátu
 • chronický zánět kolem implantátu
 • preventivní výměna po uplynutí doby životnosti u starších typů implantátů (10 let max. však 15 let), u moderních 15 – 20 let
 • nespokojenost s výsledkem předchozí operace

Lékaři Body kliniky se dlouhodobě specializují na operace prsou a běžně provádí kompletní spektrum zákroků (zvětšení prsou, zmenšení prsou, modelace prsou, zvětšení prsou vlastním tukem ... ). Tato problematika je však naprosto individuální, proto je osobní konzultace s lékařem zcela zásadní.

V rámci osobní konzultace vás seznámíme se všemi možnostmi a detaily zákroku. Naši lékaři vám poradí, zda je pro vás vhodné zkombinovat výměnu implantátu s modelací prsou, či dalšími zákroky /odstranění kapsuly, lipotransfer atd./.

 

Metody

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Umístění pod prsní žlázu (nad prsní sval) je vhodné pro pacientky s většími a mírně pokleslými prsy. Pooperační průběh je méně bolestivý, rekonvalescence kratší. Tímto způsobem lze vyřešit i mírný pokles prsou a prsa vypnout.

Nevýhodou této metody zvětšení poprsí je, že nad implantátem leží méně tkáně než při umístění pod sval. Implantát se tak někdy může rýsovat pod kůží a je snáze hmatný. Vzhledem k tomu, že implantát drží pouze kůže, může časem dojít k poklesu poprsí, je tedy vhodné důsledně nosit podprsenku.

Po zákroku se prsa o něco hůře vyšetřují než při umístění implantátů pod svalem a je popsáno vyšší procento tvrdnutí kapsy kolem implantátů, tzv. kapsuly (viz. „možná rizika a komplikace") než u metody umístění implantátu pod sval.

Operační přístupy - viditelnost jizev

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Lékař může implantát vložit pod prsní žlázu některým z následujících přístupů:

 • z řezu v podprsní rýze
 • z krátkého řezu v dolním okraji prsního dvorce.
Zobrazit více
Metoda umístění implantátů - pod sval

Metoda umístění implantátů - pod sval

Při umístění implantátu pod sval je sice pooperační průběh mírně bolestivější a rekonvalescence delší, avšak implantát není po augmentaci téměř hmatný a prsa je možné lépe vyšetřit. Jednoznačnou výhodou této metody je stabilnější estetický výsledek - implantát téměř neklesá, protože je držen svalem hrudníku.

Umístění prsního implantátu pod sval je ideální zejména pro štíhlé ženy s malými pevnými prsy.

Možné operační přístupy

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Možnosti kožních řezů, kterými chirurg implantát vloží pod sval, jsou následující:

 • z podprsní rýhy
 • z řezu na okraji prsního dvorce
 • z řezu v podpaží

V případě zvětšení prsu z řezu v podpaží a následné pooperační komplikaci, která si vynutí výměnu implantátu, je tato cesta k jeho výměně obtížnější. Někdy je nutné implantát vyměnit z jiného přístupu, čímž vzniká další jizva.

Zobrazit více
Prsní implantáty

Prsní implantáty

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou, proto na Body klinice pracujeme s léty prověřenými značkovými prsními implantáty, které představují nejvyšší možnou kvalitu prověřenou rozsáhlými dlouhodobými studiemi.

Typy prsních implantátů

Prsní implantáty, které používáme jsou k dispozici v široké škále rozmanitých tvarů a objemů. Velikost vašeho budoucího implantátu je limitována tvarem a velikostí hrudníku, tvarem a velikostí prsou i kvalitou kůže a stavem prsního svalu. Rozhodující je doporučení našeho zkušeného lékaře specialisty, který přesně posoudí, zda-li Vaše představa velikosti a tvaru implantátu je pro Vás optimální a vhodná.

Anatomické implantáty (tj. implantáty ve tvaru kapky)

Stále oblíbenější implantáty, které dodávají prsům luxusní vzhled mladých pevných prsou. Jejich výhodou je přirozenější tvar prsou. Jsou ideální volbou pro štíhlé ženy s velmi malým množstvím tuku v oblasti hrudníku, u kterých nemusí působit výrazná horní hrana kulatého implantátu dobře. Jejich další výhodou je  nižší výskyt řasení, a to vzhledem k použitému tužšímu (kohezivnějšímu) gelu oproti implantátům kulatým. Nevýhodou je určité riziko přetočení implantátu, proto je nutné důsledně dodržovat pooperační režim.

Kulaté implantáty

Jsou vhodné pro prsy bez poklesu nebo jen s minimálním poklesem zejména pokud je žádoucí doplnit objem v horní polovině prsu. Zkušený plastický chirurg s nimi dokáže docílit i přirozeného vzhledu, podmínkou je však dostatečné množství tuku či žlázy v oblasti hrudníku.

 

Zobrazit více
Specialisté Body kliniky

Specialista zákroku

Operační zákroky na klinice realizují zkušení certifikovaní plastičtí chirurgové, kteří si svou odbornost neustále rozšiřují o nejnovější poznatky z mezinárodních kongresů a sympozií. Silnou stránkou našich lékařů je vysoce profesionální a zároveň lidský přístup ke klientům.

Kompletní tým
Snadno k dokonalosti

Průvodce vaším zákrokem

Ceník zákroku

Výměna prsních implantátů od 94.000 Kč

Kompletní ceník všech zákroků

Fotogalerie

Proč právě u nás?

01

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

02

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

03

Lékařská péče po celou dobu vašeho pobytu na klinice

V rámci pooperační péče na klinice vám bude k dispozici lékař připravený okamžitě řešit jakýkoli zdravotní problém.

04

Nepřehlížíme rizika

Vaše bezpečí a spokojenost jsou našimi prioritami. Za součát bezchybné komplexní péče považujme používání ověřených a kvalitních zdravotnických prostředků a materiálů.

Další důvody

Přemýšlíte o zákroku?
Objednejte se na konzultaci se zkušeným lékařem.

+420 549 213 660
+420 604 525 035
Volejte
+420 549 213 660
+420 604 525 035

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval

Pište

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Podrobné informace zde

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.