Výměna prsních
implantátů

Po augmentaci prsou implantáty mohou nastat situace, kdy je vhodné nebo i nutné silikonové prsní implantáty vyměnit. S tím by měla být srozuměna každá žena ještě před tím, než augmentaci podstoupí.

Do velké míry záleží na kvalitě a typu zvoleného prsního implantátu, avšak důvody k výměně mohou být různé:

 • prasknutí implantátů(ruptura)
 • kapsulární kontraktura
 • pokles prsou
 • touha po větších nebo naopak menších prsou
 • nevhodně zvolený typ anebo umístění implantátu
 • preventivní výměna po uplynutí doby životnosti u starších typů implantátů (10 let max. však 15 let), u moderních 15 – 20 let
 • nespokojenost s výsledkem předchozí operace

Body klinika se dlouhodobě specializuje na operace prsou a běžně provádí kompletní spektrum zákroků (zvětšení prsou, zmenšení prsou, modelace prsou, zvětšení prsou vlastním tukem ... ). Tato problematika je však naprosto individuální, proto je osobní konzultace s lékařem zcela zásadní.

V rámci osobní konzultace vás seznámíme se všemi možnostmi a detaily zákroku. Naši lékaři vám poradí, zda je pro vás vhodné zkombinovat výměnu implantátu s modelací prsou, či dalšími zákroky/odstranění kapsuly, lipotransfer atd./.

 

LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 77.500 Kč

Přemýšlíte o výměně prsních implantátů?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Výměna prsních implantátů Výměna prsních implantátů
  Před
  Výměna prsních implantátů
  Po

Metody

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Umístění pod prsní žlázu (nad prsní sval) je vhodné pro pacientky s většími a mírně pokleslými prsy. Pooperační průběh je méně bolestivý, rekonvalescence kratší. Tímto způsobem lze vyřešit i mírný pokles prsou a prsa vypnout.

Nevýhodou této metody zvětšení poprsí je, že nad implantátem leží méně tkáně než při umístění pod sval. Implantát se tak někdy může rýsovat pod kůží a je snáze hmatný. Vzhledem k tomu, že implantát drží pouze kůže, může časem dojít k poklesu poprsí, je tedy vhodné důsledně nosit podprsenku.

Po zákroku se prsa o něco hůře vyšetřují než při umístění implantátů pod svalem a je popsáno vyšší procento tvrdnutí kapsy kolem implantátů, tzv. kapsuly (viz. „možná rizika a komplikace") než u metody umístění implantátu pod sval.

Operační přístupy - viditelnost jizev

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Lékař může implantát vložit pod prsní žlázu některým z následujících přístupů:

 • z řezu v podprsní rýze
 • z krátkého řezu v dolním okraji prsního dvorce.
Metoda umístění implantátů - pod sval

Metoda umístění implantátů - pod sval

Při umístění implantátu pod sval je sice pooperační průběh mírně bolestivější a rekonvalescence delší, avšak implantát není po augmentaci téměř hmatný a prsa je možné lépe vyšetřit. Jednoznačnou výhodou této metody je stabilnější estetický výsledek - implantát téměř neklesá, protože je držen svalem hrudníku.

Umístění prsního implantátu pod sval je ideální zejména pro štíhlé ženy s malými pevnými prsy.

Možné operační přístupy

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Možnosti kožních řezů, kterými chirurg implantát vloží pod sval, jsou následující:

 • z podprsní rýhy
 • z řezu na okraji prsního dvorce
 • z řezu v podpaží

V případě zvětšení prsu z řezu v podpaží a následné pooperační komplikaci, která si vynutí výměnu implantátu, je tato cesta k jeho výměně obtížnější. Někdy je nutné implantát vyměnit z jiného přístupu, čímž vzniká další jizva.

Prsní implantáty

Prsní implantáty

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou, proto na Body klinice pracujeme s léty prověřenými značkovými prsními implantáty, které představují nejvyšší možnou kvalitu prověřenou rozsáhlými dlouhodobými studiemi.

Typy prsních implantátů

Prsní implantáty, které používáme jsou k dispozici v široké škále rozmanitých tvarů a objemů. Velikost vašeho budoucího implantátu je limitována tvarem a velikostí hrudníku, tvarem a velikostí prsou i kvalitou kůže a stavem prsního svalu. Rozhodující je doporučení našeho zkušeného lékaře specialisty, který přesně posoudí, zda-li Vaše představa velikosti a tvaru implantátu je pro Vás optimální a vhodná.

Anatomické implantáty (tj. implantáty ve tvaru kapky)

Stále oblíbenější implantáty, které dodávají prsům luxusní vzhled mladých pevných prsou. Jejich výhodou je přirozenější tvar prsou. Jsou ideální volbou pro štíhlé ženy s velmi malým množstvím tuku v oblasti hrudníku, u kterých nemusí působit výrazná horní hrana kulatého implantátu dobře. Další výhodou je jejich nižší výskyt řasení, a to vzhledem k použitému tužšímu (kohezivnějšímu) gelu oproti implantátům kulatým. Nevýhodou je určité riziko přetočení implantátu, proto je nutné důsledně dodržovat pooperační režim.

Kulaté implantáty

Jsou vhodné pro prsy bez poklesu nebo jen s minimálním poklesem zejména pokud je žádoucí doplnit objem v horní polovině prsu. Zkušený plastický chirurg s nimi dokáže docílit i přirozeného vzhledu, podmínkou je však dostatečné množství tuku či žlázy v oblasti hrudníku.

 

Průběh zákroku

 1. Těsně před zákrokem provede váš operatér fotodokumentaci a nákres operačního postupu na kůži. Vše vám pečlivě vysvětlí a zodpoví případné dotazy.
 2. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá asi 1 hodinu u výměn jednoduchých, v případě komplikovaného výkonu i 3 hodiny.
 3. Po operaci vám připravíme speciální pooperační podprsenku, kterou v rámci optimální rekonvalescence určitě noste.

Rekonvalescence

Hospitalizace na klinice trvá u jednoduchých výměn zpravidla jeden den. V případě složitějších výkonů dva dny. Zdravotní pooperační podprsenku musíte nosit několik týdnů.

Rekonvalescence po výměně prsních implantátů trvá asi 1-2 týdny, pak je možný návrat do zaměstnání. Za 10 – 14 dnů od zákroku vás také čeká první kontrola na ambulanci.

Sportovat můžete za jeden až dva měsíce, podle typu zákroku.

Jestli chcete vylepšit vzhled jizviček, nezapomeňte si objednat termín na laserové ošetření. Laserové ošetření jizev doporučujeme podstoupit za 2-3 měsíce po operaci.

Tipy pro Vás

V den propuštění z kliniky si určitě zajistěte odvoz a doprovod. Sama určitě nemůžete řídit. Samozřejmě vám můžeme objednat taxi službu.

Při propuštění automaticky dostanete balíček pooperační péče, který obsahuje desinfekční mýdlo a další prostředky k péči o rány.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika výměny prsních implantátů

Jako všechny operace, tak i výměna prsních implantátů s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

 

Obecná rizika operace v celkové anestézii

Jde o všeobecně známá, možná rizika při operacích v celkové anestézii.
(krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních  jizev atd.).

Specifická rizika pro daný zákrok

Možná rizika související s výměnou prsních implantátů:
Tyto komplikace a rizika jsou většinou shodné s komplikacemi a riziky po augmentaci.

Četnost výskytu jednotlivých komplikací záleží na typu zvoleného operačního výkonu. Blíže vás se specifiky bude informovat operatér při předoperační konzultaci.

Často se ptáte

Kdy na výměnu prsních implantátů?

Kdy podstoupit výměnu prsních implantátů? Jak je to s výměnou z preventivních důvodů?

Jak je to s výměnou prsních implantátů vysvětluje MUDr. Pavel Holuša ve videu.

Velikost prsních implantátů – jak vybrat správný objem?

Čeká mě augmentace prsou. Jak si vybrat tu správnou velikost implantátu?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište