Zvětšení prsou
implantáty

Nejste spokojena se vzhledem svého poprsí?  Trápí Vás tvar nebo velikost prsou a ráda byste to změnila? Uvažujete o zvětšení poprsí? Pomůžeme vám.

Estetické úpravy poprsí patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. Zvětšení prsou, neboli augmentace prsou je chirurgický zákrok, jehož cílem je:

 • Zvětšení objemu malých prsou
 • Obnovení plnosti prsou např. po těhotenství anebo zhubnutí
 • Úprava menšího poklesu prsou
 • Korekce asymetrie velikosti prsou

Zvětšení prsou můžeme provést několika způsoby. Nejžádanější metodou ke zvětšení poprsí je použití silikonových prsních implantátů, které slouží také do jisté míry ke korekci tvaru či případných deformit prsou.

Zvětšit poprsí lze i jinými výplňovými materiály. V poslední době se využívá ke zvětšení prsou například vlastní tuk.

Pro koho je zákrok vhodný?

 • Zvětšení poprsí mohou podstoupit ženy starší 18ti let, s plně vyvinutou mléčnou žlázou.
 • Horní věková hranice zákroku není stanovena, podstatný je zdravotní stav.
 • Pokud plánujete v brzké době těhotenství, není vhodné operaci podstupovat.
 • Zvětšení poprsí neprovádíme v případě většího poklesu prsou, tzv. ptózy. Tento problém řešíme modelací prsou.

Zvětšení prsou lze provést různými operačními technikami. Nejvhodnější variantu pro vás, včetně umístění i výběru implantátu - typu, tvaru a velikosti s vámi probere operatér při osobní konzultaci. Pro přesnější představu objemu si můžete během konzultace vyzkoušet různé velikosti implantátů v podprsence.

Jako jedni z mála disponujeme rozsáhlým skladem prsních implantátů, takže jsme při náhlé změně požadavků na velikost nebo typ implantátu velmi flexibilní.

 

LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 83.700 Kč Více info >

Přemýšlíte o zvětšení prsou a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Augmentace - zvětšení prsou Augmentace - zvětšení prsou
  Před
  Augmentace - zvětšení prsou
  Po
 • Augmentace - zvětšení prsou Augmentace - zvětšení prsou
  Před
  Augmentace - zvětšení prsou
  Po
 • Augmentace - zvětšení prsou Augmentace - zvětšení prsou
  Před
  Augmentace - zvětšení prsou
  Po
 • Augmentace - zvětšení prsou Augmentace - zvětšení prsou
  Před
  Augmentace - zvětšení prsou
  Po
 • Zvětšení prsou anatomickými implantáty Mentor Zvětšení prsou anatomickými implantáty Mentor
  Před
  Zvětšení prsou anatomickými implantáty Mentor
  Po
 • Zvětšení prsou implantáty Zvětšení prsou implantáty
  Před
  Zvětšení prsou implantáty
  Po

Reference

Verča, Česká republika 26 let

Chtěla bych velmi poděkovat veškerému personálu za příjemný a vstřícný přístup po celou dobu pobytu. Jako zdravotník vím, že to není vždy jednoduchá práce, ale klobouk dolů před vašimi pracovníky. Pan doktor Menšík je úžasná osobnost, profesionál s (na chirurga až neuvěřitelně) lidským přístupem k pacientům a zlatýma rukama. Moc děkuji za tuto zkušenost a budu jen doporučovat.

Celá reference
Lucie L., Česká republika 36 let

Dobry den,pred necelym mesicem jsem na Vasi klinice podstoupila augmentaci prsou.Chtela bych Vam touto cestou moooc podekovat.Hlavne Mudr.Mensikovi za skvely lidsky pristup a krasna prsa,splnil muj sen,Mudr.Koudelkovi za krasne uspani

Celá reference
Silvie, Česká republika

Milá paní doktorko Zimovčáková,
musím Vám napsat, protože mám velkou radost z výsledku a nemůžu věřit, že po 6ti dnech po operaci prsou se všechno tak krásně hojí. Když jsem včera sundala obvazy, byla jsem fakt překvapená, jak se Vám to povedlo. Jste úžasná, nejlepší, nejšikovnější! (I podle mého manžela, který taky nemůže uvěřit:-) Moc Vám a celému Vašemu skvělému týmu znovu děkuji! Všichni jste byli super a cítila jsem se na klinice moc dobře.
Moc všechny zdravím!

Celá reference
ZM, Česká republika

Vážený pane doktore Menšíku,                                                                                          před šesti týdny jsem u Vás podstoupila augmentaci prsou. Mé nadšení a spokojenost nelze ani vyjádřit slovy. Vaše zlaté ruce odvedly naprosto dokonalou práci a já jsem šťastná, že mám krásná plná prsa po kterých jsem tak dlouho toužila. Samozřejmě nemohu zapomenout i na skvělý tým sestřiček, doktorů a za velmi milé a vstřícné jednání i děvčat na recepci.

Celá reference
Leona, Brno, Česká republika

Opět plná a pevná prsa? Nádherná představa, co si ale budeme namlouvat, dvě děti a pár let navíc udělaly své, zázračné tabletky a čaje nepomáhají a podprsenky připomínají vycpané krunýře. Dost dlouho jsem byla proti podobným zákrokům, zbytečné řezání a narkóza, pořád jsem si říkala „buď ráda, že jsi zdravá". Ale pěkná prsa mě lákala a pro operaci jsem se rozhodla. Od té chvíle obavy zmizely a já se upnula k výsledku a dá se říct, že jsem se těšila. Doporučuji! Výsledek je super a je málo věcí, které vám dělají radost pořád a tato zaručeně bude. Díky doktoři:-)

Celá reference

Metody

Zvětšení prsou lze provést různými operačními technikami. Základní metody umístění implantátu jsou pod žlázu (mezi prsní žlázu a prsní sval) anebo hlouběji - pod sval (mezi prsní sval a žebra). Zkušený plastický chirurg tyto techniky často kombinuje.

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Metoda umístění implantátů - pod prsní žlázu

Umístění pod prsní žlázu (nad prsní sval) je vhodné pro pacientky s většími a mírně pokleslými prsy. Pooperační průběh je méně bolestivý, rekonvalescence kratší. Tímto způsobem lze vyřešit i mírný pokles prsou a prsa vypnout.

Nevýhodou této metody zvětšení poprsí je, že nad implantátem leží méně tkáně než při umístění pod sval. Implantát se tak někdy může rýsovat pod kůží a je snáze hmatný. Vzhledem k tomu, že implantát drží pouze kůže, může časem dojít k poklesu poprsí, je tedy vhodné důsledně nosit podprsenku.

Po zákroku se prsa o něco hůře vyšetřují než při umístění implantátů pod svalem a je popsáno vyšší procento tvrdnutí kapsy kolem implantátů, tzv. kapsuly (viz. „možná rizika a komplikace") než u metody umístění implantátu pod sval.

Operační přístupy - viditelnost jizev

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Lékař může implantát vložit pod prsní žlázu některým z následujících přístupů:

 • z řezu v podprsní rýze
 • z krátkého řezu v dolním okraji prsního dvorce.
Metoda umístění implantátů - pod sval

Metoda umístění implantátů - pod sval

Při umístění implantátu pod sval je sice pooperační průběh mírně bolestivější a rekonvalescence delší, avšak implantát není po augmentaci téměř hmatný a prsa je možné lépe vyšetřit. Jednoznačnou výhodou této metody je stabilnější estetický výsledek - implantát téměř neklesá, protože je držen svalem hrudníku.

Umístění prsního implantátu pod sval je ideální zejména pro štíhlé ženy s malými pevnými prsy.

Možné operační přístupy

Cílem plastického chirurga je vždy minimální viditelnost jizev po zákroku. Možnosti kožních řezů, kterými chirurg implantát vloží pod sval, jsou následující:

 • z podprsní rýhy
 • z řezu na okraji prsního dvorce
 • z řezu v podpaží

V případě zvětšení prsu z řezu v podpaží a následné pooperační komplikaci, která si vynutí výměnu implantátu, je tato cesta k jeho výměně obtížnější. Někdy je nutné implantát vyměnit z jiného přístupu, čímž vzniká další jizva.

Prsní implantáty

Prsní implantáty

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou, proto na Body klinice pracujeme s léty prověřenými značkovými prsními implantáty, které představují nejvyšší možnou kvalitu prověřenou rozsáhlými dlouhodobými studiemi.

Typy prsních implantátů

Prsní implantáty, které používáme jsou k dispozici v široké škále rozmanitých tvarů a objemů. Velikost vašeho budoucího implantátu je limitována tvarem a velikostí hrudníku, tvarem a velikostí prsou i kvalitou kůže a stavem prsního svalu. Rozhodující je doporučení našeho zkušeného lékaře specialisty, který přesně posoudí, zda-li Vaše představa velikosti a tvaru implantátu je pro Vás optimální a vhodná.

Anatomické implantáty (tj. implantáty ve tvaru kapky)

Stále oblíbenější implantáty, které dodávají prsům luxusní vzhled mladých pevných prsou. Jejich výhodou je přirozenější tvar prsou. Jsou ideální volbou pro štíhlé ženy s velmi malým množstvím tuku v oblasti hrudníku, u kterých nemusí působit výrazná horní hrana kulatého implantátu dobře. Další výhodou je jejich nižší výskyt řasení, a to vzhledem k použitému tužšímu (kohezivnějšímu) gelu oproti implantátům kulatým. Nevýhodou je určité riziko přetočení implantátu, proto je nutné důsledně dodržovat pooperační režim.

Kulaté implantáty

Jsou vhodné pro prsy bez poklesu nebo jen s minimálním poklesem zejména pokud je žádoucí doplnit objem v horní polovině prsu. Zkušený plastický chirurg s nimi dokáže docílit i přirozeného vzhledu, podmínkou je však dostatečné množství tuku či žlázy v oblasti hrudníku.

 

Průběh zákroku

 1. Na konzultaci s lékařem proberete možnosti a metody zákroku. Lékař doporučí nejvhodnější metodu zvětšení prsou, společně také vyberte typ a velikost implantátu. Podrobně vám zodpoví veškeré dotazy. Vyberete si termín zákroku a obdržíte instrukce k předoperačnímu vyšetření.
 2. V den zákroku přijdete na lačno, přivítáme vás a provedeme všechna potřebná předoperační vyšetření.
 3. Následně se vám bude s veškerou péčí věnovat anesteziolog.
 4. Samotná operace trvá zhruba 1- 2 hodiny. Z operované oblasti vám vyvedeme drény, které usnadní hojení.
 5. Záleží nám na vašem bezpečí a po zákroku se o vás kompletně postaráme. Proto je vám lékař na naší klinice k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, po celou dobu vašeho pobytu.
 6. Po zákroku Vás čeká kontrola u operatéra po 2 týdnech, 2 měsících a 1 roce, kdy je výsledný efekt ustálený.

Zvětšení prsou současně s modelací

V určitých případech lze v jedné době kombinovat zvětšení prsou implantáty s modelací /zvednutím a vytvarováním/ prsou. Je to vhodné u mírně pokleslých prsou, kde ke zpevnění nestačí jen implantáty. Tuto kombinovanou metodu lze využít také u pokleslých prsou, pokud chcete řešit současně i jejich velikost.

Spojení těchto dvou operací není vhodné, pokud chcete velké zvětšení /velký implantát/ anebo pokud jsou prsa hodně povolená. Zda jde tyto dvě operace provést v jednom zákroku, Vám poradíme při konzultaci.

Rekonvalescence

Po zákroku nemusíte mít obavy z bolesti. Po operaci vám budou podávány léky proti bolesti. Prsa budou pravidelně drénována /drény odvádí z místa zákroku zbytkovou krev/. Definitivně je pacientům vyjímáme obvykle v den propuštění z kliniky.

Při propuštění obdržíte lékařskou zprávu, instrukce o pooperačním režimu a doklad obsahující přesné údaje o použitých implantátech. Tento doklad pečlivě uschovejte. Je nezbytný při případné výměně implantátů.

Poučíme vás o pravidlech nošení kompresního prádla a ošetřování jizev. Jejich dodržování je pro bezproblémovou rekonvalescenci nezbytné. V prvním pooperačním týdnu je nutný klidový režim.

Prvních několik týdnů po zvětšení prsou implantáty je nutné ve dne i v noci nosit elastickou zdravotní podprsenku. Při umístění implantátu z podpaží je vhodný i speciální pás nad prsa. Někdy je nutná kombinace obojího. Toto pooperační prádlo pro vás připravíme.

Na prvních několik dnů si zajistěte osobu, která se postará o vás a případně pomůže s péčí o děti. Minimálně jeden až dva týdny od operace nesmíte řídit motorové vozidlo.

Rány jsou obvykle sešity vnitřním vstřebatelným stehem, který se po několika měsících rozpustí. U implantátů umístěných nad sval je nutné dlouhodobě nosit podprsenku. Několik týdnů po operaci jsou prsa oteklá a tuhá, otok opadá po několika týdnech. Velikost prsou se nepatrně zmenšuje a prsa pozvolna měknou.

Od druhého týdne po operaci můžete začít s lehkými denními aktivitami, chodit na procházky atd. V žádném případě neprovádějte žádnou těžkou práci typu úklid apod.

Jeden až dva měsíce po operaci doporučujeme nevykonávat těžší fyzickou zátěž např.: nošení těžších předmětů a zavazadel, cvičení, příp. dovolená se sportovním zaměřením u moře, na lyžích apod. První měsíc po operaci je nutné provádět partnerský styk s maximální opatrností.

Po dvou měsících můžete již posilovat, cvičit, sportovat apod. Tato doba je však individuální.

Jizvy po operaci pozvolna blednou a ztrácí se přibližně půl roku až rok, avšak úplně nevymizí nikdy. Hojení jizev lze podpořit prostředky k ošetřování jizev a ran, které si můžete vyžádat na recepci. Pacientkám doporučujeme podstoupit za 2-3 měsíce po zákroku ošetření laserem, které vzhled jizev zlepšuje.

První kontrola bude dle domluvy s vaším operatérem přibližně za dva týdny po operaci. Další kontrola za 2 měsíce po první kontrole. Dále po 1 roce od operace. V případě, že je po roce vše v pořádku, obdržíte od nás doporučený dlouhodobý plán kontrol implantátů a prsou. V rámci tohoto harmonogramu jsou kontroly na naší klinice zdarma.

Doporučujeme pravidelně (celoživotně) jedenkrát ročně opakovat specializované vyšetření prsou ultrazvukem (SONO) na odborném pracovišti.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika plastických operací prsou

Každá operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Jde o obecná rizika, která se týkají jakékoliv operace v celkové anestezii a je lékařskou povinností na ně pacienta upozornit. Mezi tato rizika patří např. krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.

Informace o rizicích, která jsou specifická pro daný zákrok, vám sdělí lékař při individuální konzultaci.

 

Vytvoření kapsuly a její kontraktura (stažení, ztvrdnutí)

Pooperační vytvoření kapsy (kapsuly) z vazivové tkáně kolem implantátu je běžnou fyziologickou odezvou, důležitý je však její charakter. Kapsy se vyskytují od tenkých/stupeň I-II/ až po silně ztluštělé, těsně obepínající implantát /stupeň III – IV/, které způsobují potíže.

Jedním z rizik je tzv. kapsulární kontraktura (stažení a zatvrdnutí kapsy). Nebojte se, pravděpodobnost tohoto jevu je poměrně nízká, vyskytne se zhruba ve 2-5% případů, je spojen s nepříjemnými pocity tuhosti prsu. Prs může změnit tvar a být bolestivý.

Vyšší stupeň této komplikace se řeší chirurgickým zákrokem, při kterém je kapsa - lůžko kolem implantátu - chirurgicky uvolněna a prostor zvětšen.

Považujeme za seriózní vám sdělit, že jsou v odborné literatuře popsány i opakované případy kontrakce kapsy kolem implantátu. Pokud se tuhost prsu vrací, může následovat výměna nebo odstranění implantátu.

Prasklý implantát 

Současné prsní implantáty mohou, ale nemusí vydržet celou dobu života. Jejich průměrná životnost udávaná výrobci se pohybuje kolem 20 let a více. Implantát se pozvolna opotřebovává, jeho povrch se obrušuje a slábne.

Pak může po letech puknout. Kohezivní gel ze současných implantátů uniká jen naprosto minimálně, ale prs může měnit pozvolna tvar a může pobolívat.

Pokud se implantát protrhne nebo je poškozen, je vhodná jeho výměna. Protržení implantátu v průběhu života většinou souvisí s úrazem či nepřiměřeným tlakem na prs, proto je nutné po augmentaci prsou implantáty pravidelně chodit na kontroly.

Vyhřeznutí implantátu

Z důvodu přílišného napětí kůže v oblasti operační rány i jinde, může dojít k jejímu pozvolnému ztenčování, odumření až prasknutí a vyhřeznutí implantátu.

Toto riziko roste v případě, že byl implantát umístěn do poškozených oblastí, např. pod zjizvenou kůži, kůži popálenou, či do oblasti, která byla ozářena radioterapií. Nejčastější příčinou je příliš velký implantát, pooperační krvácení anebo infekce.

V případě vyhřeznutí musí být implantát dočasně vyjmut.

Tekutina kolem implantátu (serom) 

Tvorba tekutiny v okolí implantátu projevující se zvětšením prsu a bolestivostí může nastat v pooperačním období i později.

Nejčastěji jde o následek nedodržení pooperačního klidového režimu, úrazu či velmi intenzivního cvičení.

Někdy je příčinou seromu infekce na jiném místě v těle/dutina ústní, ledviny, chřipka, angína, gynekologické infekce atd./, která se rozšíří krevní cestou do prsou. Menší množství tekutiny se samo vstřebá, větší množství je potřeba vypustit.

Vytvoření hematomu 

Jde o nahromadění krve v okolí implantátu po operaci.

Nejčastější příčinou je nedodržení klidu po operaci anebo porucha srážlivosti krve. Menší množství krve se samo vstřebá, větší je potřeba uvolnit chirurgicky.

Výjimečně může proběhnout infekce v okolí implantátu v souvislosti s infekcí jiné části těla i měsíce nebo léta po operaci. Projeví se bolestivostí, zarudnutím prsu, jeho otokem a zvětšením.

Ve velmi výjimečných případech může jít i o opakovaný děj.

Vzhledem k tomu, že operace prsou jsou prováděny s upaženými pažemi, dochází někdy po operaci k bolestem vystřelujícím do předloktí a rukou. Souvisí to s natažením nervů, procházejících z podpaží do horních končetin. Tyto potíže jsou přechodné a v naprosté většině případů během několika dnů či týdnů zcela vymizí.

 Nespokojenost s estetickým výsledkem 

Nesprávná velikost nebo typ implantátu, nevhodné umístění jizvy apod. mohou zapříčinit nespokojenost pacientky s pooperačním výsledkem.

Z tohoto důvodu je před operací bezpodmínečně nutná velmi podrobná konzultace s chirurgem. Pacientka přesně vysvětlí své představy a požadavky a chirurg přednes možnosti.

Obecně můžeme říct, že velké implantáty způsobují častěji problémy.

Svraštění - zvlnění implantátu 

Můžete se setkat s viditelným či hmatným svraštěním nebo zvlněním povrchu implantátu. Projevuje se jako hmatné i viditelné vlnky pod kůží.

Častěji k tomuto jevu dochází u velmi štíhlých pacientek s tenkou kůží, slabou podkožní tukovou vrstvou a velmi malou prsní žlázou.

Častěji k tomuto jevu dochází u podžlázového než u podsvalového umístění implantátu a častěji při použití velkých implantátů.

V oblasti podprsní rýhy a na straně lze implantát vždy nahmatat. 

Asymetrie - nesouměrnost

Téměř každá žena má nepatrnou nesouměrnost v tvaru nebo velikosti prsou, výši bradavek, vyklenutí žeber atd. Většinou nelze tento rozdíl úplně srovnat. Výši bradavek implantát nesrovná vůbec.

Implantovaný prs se může po určitém čase stát lehce pokleslým, velmi podobně jako přirozený prs. Rychleji klesá při umístění implantátu pod prsní žlázu anebo s velkými implantáty.

Jsou popsány případy asymetrií, kdy jedna strana je více pokleslá než strana druhá. Tato asymetrie může vzniknout i krátce po operaci, opět v důsledku nedodržení pooperačních pokynů, ale i z jiných příčin.

V důsledku pohybu prsního svalu těsně po operaci může implantát změnit svoji polohu. Větší riziko posunu hrozí u kapkovitých implantátů. 

Změny citlivosti bradavek

Můžete se setkat s komplikacemi, související se změnou citlivosti bradavek, dvorců či kůže prsou. Citlivost může být zvýšená nebo naopak snížená.

Tyto změny se ve většině případů během několika měsíců až jednoho roku upravují k normálu. V některých případech jsou však tyto změny trvalé.

Trombotizace cév

V blízkosti implantátu se mohou dočasně vyskytnout drobné trombotizované -ucpané podkožní cévy. Na pohled připomínají podkožně uložené tenké provázky, nejčastěji probíhající v podpaží anebo pod kůží břicha těsně pod prsy. Nebojte se, ty se v průběhu několika týdnů samy ztratí.

Širší přehled potenciálních komplikací se dovíte od lékaře v rámci osobní konzultace.

Často se ptáte

Režim po operaci prsou. Kdy mohu začít se cvičením?

Kdy mohu začít se cvičením po operaci prsou?

Odpopěď se dozvíte od MUDr. Pavla Holuši v našem videu.

Operace prsou a abdominoplastika v jedné době?
Jaké zákroky lze kombinovat?

Je vhodné kombinovat operaci prsou a rozestup břišních svalů po dětech v jedné době? Lze udělat jeden zákrok a mít dva výsledky?

K problematice kombinovaných operací se ve videu vyjadřuje přední plastický chirurg, MUDr. Pavel Holuša. 

Jaká je cena za zvětšení prsou implantáty?

 Zeptali jsme se za vás, kolik stojí zvětšení prsou implantáty?

 

Na tento dotaz odpovídá ve videu MUDr. Pavel Holuša.

Velikost prsních implantátů – jak vybrat správný objem?

Čeká mě augmentace prsou. Jak si vybrat tu správnou velikost implantátu?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Čekají mě po zvětšení prsou nějaká dlouhodobá omezení?

Čekají mě po augmentaci prsou implantáty nějaká omezení? Na co se mám připravit v dlouhodobém horizontu?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Ovlivňuje plastická operace prsou kojení?

Jak je to prosím s kojením po operaci prsou?

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body klinky na operace prsou.

Jak docílit minimální viditelnosti jizev
při augmentaci prsou?

Můžu nějak ovlivnit viditelnosti jizev po operaci prsou?

Na dotaz odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body kliniky na opearce prsou.

Modelace prsou a augmentace v jedné době?

Je možné udělat zákrok modelace prsou a zákrok augmentace v jedné době?

Odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková.

Účinky silikonu a silikonových implantátů na organizmus

Jaké jsou celkové účinky silikonu a silikonových implantátů na organizmus?

Medicínský silikon je již desítky let používaným materiálem v mnoha chirurgických oborech, kde zdravotnické prostředky ze silikonu často zachraňují život (srdeční chlopně) nebo zlepšují jeho kvalitu (klouby). Údaje, které jsou v současnosti k dispozici dokazují, že silikonové implantáty nezpůsobují rakovinu ani jiné zhoubné choroby. V současnosti se nevyskytují žádná vědecká data o tzv. „nové nemoci" pocházející od použití silikonových implantátů. Rovněž neexistují reakce jako silikonové alergie či intoxikace. Nebyly nalezeny žádné specifické protilátky proti silikonu. Současné silikonové implantáty nemají nepříznivý vliv na těhotenství, kojení ani na zdraví kojených dětí, dokonce ani v případě, že by praskly. Souhrnné vědecké, klinické a epidemiologické výzkumy prokazují, že silikonové prsní implantáty nezpůsobují autoimunitní choroby ani poruchy pojivové tkáně, jako je např. revmatická arthritida, sklerodermie a další.

Nikdy nezapomeňte! Implantát, použitý ke zvětšení poprsí, zastiňuje přibližně 20 % tkáně prsní žlázy při mamografii. Z tohoto důvodu je často nutné toto vyšetření kombinovat nebo nahradit jiným. Konkrétně ultrazvukovým vyšetřením (sonografie) nebo magnetickou rezonancí. Pozor, mamografie může způsobit prasknutí implantátu.

Pokud jste podstoupila zvětšení prsou pomocí implantátů, musíte na tuto skutečnost upozornit při diatermii (např. prohřívání jater v rámci lázeňské léčby). Mohlo by totiž dojít k extrémnímu zahřívání implantátu, vnitřním popáleninám a eventuálnímu prasknutí implantátu.

Jak vybrat správný profil implantátu?

Dobrý den,chci se zeptat podle čeho si mám vybrát správný profil implantátu? Přemýšlím nad středním nebo vysokým.

S konkrétním typem implantátu (včetně profilu a velikosti) Vám fundovaně poradí pouze specialista - tedy plastický chirurg. Ten dle Vaší tělesné konstituce je schopen určit, který implantát bude pro Vás nejvhodnější a doporučí Vám jej. Potřebná je však osobní konzulatce, protože se na výsledném vzhledu poprsí podílí řada faktorů, také je důležité předem popsat Vaše očekávání - zda chcete aby byla změna výraznější nebo preferujete přirozenější vzhled.

Zvětšení prsou a cvičení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - když si nechám zvětšit prsa, kdy mohu začít chodit do fitness centra? Děkuji.

Dobrý den, obvykle je možné začít posilovat, cvičit, sportovat po dvou měsících. Tato doba je však individuální, Váš plastický chirurg Vám na kontrole sdělí konkrétní doporučení dle Vašeho reálného stavu. 

Strie na prsou

Dobrý den, mám dotaz. Už dříve se mi udělaly strie na prsou a  nyní si chci nechat zvětšit prsa o jednu velikost. Myslíte, že se mi strie zvětší?

Dobrý den, z praxe máme zkušenost, že se ve většině případů strie již dále nezvětšují. 

Ultrazvuková kontrola po operaci

Dobrý den, ráda bych se informovala jestli provádíte ultrazvukovou kontrolu prsních implantátů na vaší klinice? Před několika lety jsem u vás podstoupila augmentaci prsou a při kontrolách, které v pravidelných intervalech navštěvuji jsem se s ní nesetkala. Pan doktor prsa pro kontrolu prohmatá a to je vše. Ptám se proto, že klasickému mamografu z velké části silikon stíní, takže nelze vidět celé prso.

Dobrý den, ultrazvuk prsou doporučujeme provádět každý rok. Přímo na Body klinice ultrazvukové vyšetření neprovádíme, dlouhodobě spolupracujeme s MUDr. Jarmilou Bartošovou, která provádí vyšetření na Poliklinice Horníkova. Můžete si však zvolit jakékoli jiné specializované pracoviště. Na vyšetření Vás odešle Váš lékař (praktický nebo gynekolog), nebo se můžete objednat na některé soukromé pracoviště i bez doporučení. Kontakt dostanete na naší recepci. 

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište