Zvětšení prsou
vlastním tukem

Přemýšlíte nad zvětšením prsou a dáváte přednost přirozenosti? Chcete svému poprsí dodat objem, ale odrazuje vás nepřirozený vzhled či syntetický materiál? Vaše poprsí dokážeme udělat krásnější i bez použití silikonových implantátů, za pomoci vašeho vlastního přebytečného tuku. Jedná se o metodu přenosu vlastního tuku – tzv. lipografting.

Zákrok spočívá v odběru vašeho vlastního tuku /liposukce/ z míst, kde ho je dostatek nebo přebytek a následné aplikaci upraveného tuku do prsní tkáně. Přenosem tuku vám dokážeme pomoci i při malých odchylkách velikosti vašich prsou, tzv. asymetriích. Metoda je vhodná také k různým úpravám kontur či tvaru po augmentacích implantáty anebo k rekonstrukcím po chirurgických výkonech na prsou ze zdravotních důvodů.

Výhody

 • Největší výhodou lipograftingu je hned dvojí efekt tohoto zákroku. Získáte krásné, plnější poprsí a současně vám liposukcí upravíme některou část problémových partií.
 • Další výhodou zvětšení prsou vlastním tukem je extrémně nízký výskyt komplikací. U této metody zvětšení poprsí odpadají potenciální komplikace související se silikonovými implantáty a není hmatný cizorodý materiál v prsu.

Nevýhody

 • Operační výkon je poměrně dlouhý (odběr, příprava tuku, samotná aplikace do prsou). Pozor, tato metoda není vhodná pro výrazné zvětšení prsou o více než jedno číslo. U extrémně štíhlých žen je tato metoda prakticky neproveditelná.
 • Ke zvětšení poprsí metodou lipograftingu totiž potřebujeme dostatečné množství tuku. Ke zvětšení objemu jednoho prsu potřebujeme průměrně asi 200 ml tuku. Do obou prsou tedy doplníme celkem 400 ml vašeho tuku, který je však již upravený a čistý. Pro takto velké množství čistého tuku potřebujeme z vašeho těla odebrat téměř dvojnásobek. Navíc je nutné počítat s tím, že se během prvních měsíců určitá část tuku vstřebá a je tudíž potřeba po určitém čase zákrok zopakovat. Celá procedura je tedy jen málokdy jednorázová.
 • Zvětšení prsou vlastním tukem je novou moderní alternativou k použití silikonových implantátů. Nejedná se však automaticky o první volbu. Vhodnost lipograftingu vždy zváží lékař při podrobné osobní konzultaci s klientkou.
Hospitalizace na klinice 1 den
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 47.100 Kč

Přemýšlíte o zvětšení prsou vlastním tukem?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Reference

Leona, Brno, Česká republika

Opět plná a pevná prsa? Nádherná představa, co si ale budeme namlouvat, dvě děti a pár let navíc udělaly své, zázračné tabletky a čaje nepomáhají a podprsenky připomínají vycpané krunýře. Dost dlouho jsem byla proti podobným zákrokům, zbytečné řezání a narkóza, pořád jsem si říkala „buď ráda, že jsi zdravá". Ale pěkná prsa mě lákala a pro operaci jsem se rozhodla. Od té chvíle obavy zmizely a já se upnula k výsledku a dá se říct, že jsem se těšila. Doporučuji! Výsledek je super a je málo věcí, které vám dělají radost pořád a tato zaručeně bude. Díky doktoři:-)

Celá reference

Průběh zákroku

 1. Všechny operace prsou jsou naší specializací i doménou. Body klinika vám dokáže pomoci na nejvyšší odborné úrovni. Jste v nejlepších rukou.
 2. Zvětšení prsou vlastním tukem samozřejmě chápeme jako vaši velmi intimní a individuální záležitost. Vše s vámi ochotně probereme a naši specialisté vám při osobní konzultaci odborně poradí.
 3. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 4. Zákrok provádíme v celkové anestézii. Celý zákrok /podle zvoleného typu a rozsahu/ trvá 1-3 hodiny. Z preventivních důvodů vám podáme několik dávek antibiotik a injekci pro prevenci embolie.
 5. Nejprve vám z vhodného místa / boky, stehna, hýždě, břicho, atd./ velmi šetrně odsajeme váš vlastní tuk tenkou kanylou. 
 6. Tukovou tkáň pak zbavíme nežádoucích příměsí a následně použijeme k úpravě vašeho poprsí.
 7. Po zákroku vás čeká většinou jednodenní hospitalizace.
 8. V případě zvětšení prsou tukem není vyžadována žádná speciální podprsenka, je však třeba nosit elastické liposukční prádlo ke kompresi míst, odkud byl tuk odebrán.

Rekonvalescence

Elastické pooperační kompresní prádlo musíte nosit prakticky 24 hod. denně po dobu několika dnů až týdnů podle rozsahu operace.

Výjimkou je samozřejmě osobní hygiena. Sprcha je poprvé možná již následující den po výkonu. Používejte vždy krátce vlažnou sprchu, protože teplá voda zvyšuje nárůst otoků a urychluje vstřebávání aplikovaného tuku

Do první kontroly za 1-2 týdny doporučujeme klidový režim bez sportovních aktivit.

Buďte trpělivé, definitivní výsledek operace můžete hodnotit až s odstupem 3-4 měsíců.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika zvětšení prsou vlastním tukem

Jako všechny operace, tak i zvětšení prsou s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

 Obecná rizika operace v celkové anestézii

Jde o všeobecně známá, možná rizika při operacích v celkové anestézii.
(krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, tvorba keloidních jizev atd.).

Specifická rizika pro daný zákrok

Metoda zvětšení poprsí vlastním tukem je velmi bezpečná, jde o výplň prsou vlastní tkání bez použití cizího materiálu či implantátu.

Přesto jako každá chirurgická procedura s sebou nese i transplantace tuku rizika infekce, krvácení, porušení nervových vláken, svalů, cév. Tyto komplikace jsou však velmi vzácné.

 

Riziko vzniku tukové embolie, které je teoreticky možné vpravením tukového zrna kanylou přímo do krevní cévy, dosud nebylo v praxi popsáno.

Rizika komplikací v odběrových místech jsou stejná jako rizika běžné liposukce

Výkon nelze provést u extrémně štíhlých pacientek, kde není možno získat liposukcí tuk v dostatečném množství pro aplikaci do prsou. Také není vhodná pro pacientky, které chtějí zvětšení o více jak jedno číslo prsou.

Často se ptáte

Režim po operaci prsou. Kdy mohu začít se cvičením?

Kdy mohu začít se cvičením po operaci prsou?

Odpopěď se dozvíte od MUDr. Pavla Holuši v našem videu.

Jak docílit minimální viditelnosti jizev
při augmentaci prsou?

Můžu nějak ovlivnit viditelnosti jizev po operaci prsou?

Na dotaz odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D., specialista Body kliniky na opearce prsou.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Zvětšení prsou a cvičení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - když si nechám zvětšit prsa, kdy mohu začít chodit do fitness centra? Děkuji.

Dobrý den, obvykle je možné začít posilovat, cvičit, sportovat po dvou měsících. Tato doba je však individuální, Váš plastický chirurg Vám na kontrole sdělí konkrétní doporučení dle Vašeho reálného stavu. 

Strie na prsou

Dobrý den, mám dotaz. Už dříve se mi udělaly strie na prsou a  nyní si chci nechat zvětšit prsa o jednu velikost. Myslíte, že se mi strie zvětší?

Dobrý den, z praxe máme zkušenost, že se ve většině případů strie již dále nezvětšují. 

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište