BodyChic

Unikátním zákrokem estetické medicíny je BodyChic – zákrok pro úpravu kontur těla. BodyChic vás nadchne, protože v sobě spojuje výhody dvou samostatných zákroků, liposukce a augmentace (zvětšení prsou) vlastním tukem. Výsledkem je štíhlejší silueta a plnější poprsí.

Princip je velmi jednoduchý. Po dobře odvedené liposukci totiž kromě zeštíhlení požadované partie získáme také tuk bohatý na kmenové buňky. Tento cenný materiál můžeme efektivně využít k doplnění objemu partií, které bychom rádi zvětšili. Aplikací vlastního tuku do ňader dosáhneme jejich zvětšení a vyplnění, dají se také upravit drobné odchylky ve tvaru a objemu prsou.

Prvním krokem ke krásnějším křivkám je tedy liposukce, osvědčená metoda estetické medicíny pro formování kontur těla v problémových partiích jako jsou boky, stehna či břicho. Na Body klinice používáme tzv. liposukci tumescentní.

Odsátý  tuk  se následně využije k úpravě poprsí - lipograftingu neboli zvětšení prsou pomocí vlastního tuku. Při této šetrné metodě augmentace se tuk odebraný liposukcí vyčistí a zbaví nežádoucích příměsí, čistý tuk se po té speciální tenoučkou kanylou vpravuje do tkáně prsou.

Výhody

 • Hlavní předností zákroku BodyChic je hned dvojí efekt zákroku. Získáte plnější poprsí a současně vás zbavíme tukových přebytků v problémových partiích.
 • Touto metodou vám rovněž dokážeme pomoci při malých odchylkách velikosti vašich prsou, tzv. asymetriích.
 • Na rozdíl od klasické augmentace - zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů představuje použití tuku menší zátěž pro tělo. Rekonvalescence po zákroku je podstatně kratší a její průběh méně bolestivý, nehrozí potenciální komplikace jako při použití prsních implantátů.

Nevýhody

 • Pozor, tato metoda je vhodná pouze pro zvětšení prsou o cca 1 číslo, výraznějšího zvětšení objemu prsou není možné touto metodou dosáhnout.
 • Během prvního roku se určitá část tuku přesunutého do prsou vstřebá, proto je někdy potřeba aplikaci tuku po čase zopakovat.
 • Metodu nelze provést u extrémně štíhlých pacientek, kde není možno získat liposukcí tuk pro aplikaci do prsou. Také není vhodná pro pacientky, které chtějí zvětšení o více než jedno číslo prsou.
Hospitalizace na klinice 1 den
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD na dotaz

Přemýšlíte o zákroku BodyChic a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Průběh zákroku

 1. V rámci osobní konzultace vám ohledně zákroku vše detailně vysvětlíme a zodpovíme vaše dotazy. Všechny operace prsou jsou naší specializací i doménou. Lékaři Body kliniky vám dokáží pomoci na nejvyšší odborné úrovni.
 2. Kombinovaný zákrok BodyChic je prováděn v celkové anestezii, proto je nutné ještě před zákrokem podstoupit předoperační vyšetření.
 3. Těsně před operací lékař pořídí fotodokumentaci a přímo na kůži vám nakreslí a objasní svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 4. Prvním krokem zákroku je liposukce problémových partií. Na Body klinice provádíme liposukci tumescentní. To znamená, že ošetřovaná oblast je napuštěna speciálním liposukčním roztokem, díky kterému je odsátí tuku rovnoměrnější a šetrnější. Provedení liposukce trvá většinou cca 1-2 hodiny, v závislosti na množství a rozsahu ošetřovaných oblastí.
 5. Následně odebraný tuk vyčistíme a zbavíme nežádoucích příměsí. Čistý tuk poté speciální tenoučkou kanylou vpravujeme do tkáně prsou. Zvětšení prsou vlastním tukem trvá podle rozsahu přibližně 1- 2 hodiny.
 6. Po zákroku vás čeká většinou jednodenní hospitalizace. Z preventivních důvodů Vám podáme několik dávek antibiotik a injekci pro prevenci embolie.

Rekonvalescence

Bezprostředně po kombinovaném zákroku (liposukce a zvětšení prsou vlastním tukem) jsou odběrové plochy stlačeny elastickým liposukčním prádlem. Elastické pooperační kompresní prádlo je nutné nosit prakticky 24 hod. denně po dobu několika týdnů.

Sprcha je poprvé možná den po zákroku. Nikdy by neměla být užívána horká voda, ale pouze krátká vlažná sprcha. Teplo zvyšuje tendenci k nárůstu otoků. Do kontroly za 1-2 týdny je doporučován klidový režim, sportovní aktivity by měly být obnoveny až po několika týdnech.

Buďte trpělivé, definitivní výsledek výkonu lze hodnotit až s odstupem 3-4 měsíců. Drobné jizvičky po kožních nářezech je třeba chránit před UV zářením po dobu nejméně půl roku. Vzhled jizviček lze zlepšit za 2-3 měsíce po zákroku ošetřením laserem.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika zákroku BodyChic

BodyChic je operační výkon, který s sebou nese - stejně jako jakákoli jiná operace - možná rizika, se kterými je nutné počítat. Jedná se o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.) a dále rizika specifická pro daný zákrok.

 

Zvětšení prsou vlastním tukem – možná rizika:

Metoda augmentace – zvětšení prsou vlastním tukem je velmi bezpečná, jde o výplň prsou vlastní tkání bez použití cizího materiálu či implantátu. Přesto jako každý chirurgický zákrok s sebou nese i transplantace tuku rizika infekce, krvácení, porušení nervových vláken, svalů, cév. Tyto komplikace jsou však velmi vzácné.

Vzácně se mohou objevit cysty, granulomy (hrudky) nebo zánětlivé reakce (abscesy).

V posledních letech velmi často diskutovaným tématem v odborných kruzích je možnost ovlivnění vzniku nádoru prsu aplikací vlastního tuku. Studie z posledních let toto podezření prakticky vyvracejí.

Rizika komplikací v odběrových místech jsou totožná s riziky běžné liposukce – viz. níže.

Liposukce – možná rizika

Jako všechny operace, tak i liposukce s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Mezi nejdůležitější patří:

Menší rozdíl ve velikosti a tvaru u párových oblastí.

Nepravidelnost kožního povrchu odběrové oblasti - čím je výkon radikálnější (čím více tuku je odstraněno), tím je riziko větší. Se zavedením tumescence a kanyl menšího průměru došlo ke snížení tohoto rizika.

Riziko volné kůže nad odsátou oblastí stoupá s věkem, radikalitou výkonu, neadekvátní pooperační péčí bez nošení elastického prádla, při špatné elasticitě kůže.

Další, méně častou komplikací jsou viditelné tuhé jizvy po malých kožních nářezech. Tyto jizvy jsou obecně důsledkem špatné hojivosti tkáně daného jedince a nejsou předem předvídatelné. Vzhled jizev lze dodatečně zlepšit laserem.

Mohou se objevit i dočasné změny pigmentace kůže – tmavší mapy - nejčastěji po vstřebání velkých krevních podlitin.

Vzácnou komplikací je dočasné nebo trvalé snížení kožní citlivosti nad odsávanou oblastí. Častěji k ní dochází při radikálních výkonech v těsné blízkosti kůže.

Velmi vzácnou, ale možnou komplikací je tuková embolie. Je to i život ohrožující stav. Její větší riziko se uvádí při rozsáhlých výkonech na velkých tělních plochách. Se zavedením tenoučkých kanyl je dnes velmi nepravděpodobná.

Chybou operatéra při přílišném zhmoždění kůže kanylou nebo na základě dramaticky probíhajícího zánětu či infekce může dojít až k odumření okrsku kůže. Komplikace je však rovněž extrémně vzácná.

Z literatury jsou známy i jiné vzácné život ohrožující komplikace, jako např. perforace střeva při liposukci břicha u nezjištěné břišní kýly.

V důsledku liposukce může být zvýrazněna celulitida odběrové oblasti, tento jev není považován za komplikaci, ale doprovodný negativní jev, který vyplývá z podstaty výkonu.

V důsledku některých komplikací může být nutná korektivní operace.

 

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište