Liposukce

Liposukce patří ke stále populárnějším výkonům plastické chirurgie, která vám pomůže vylepšit kontury vašeho těla. Cílem liposukce je odstranit nevzhledné tukové zásoby v problematických partiích a docílit tak harmonických křivek. Avšak pozor, nenechte se zmýlit, liposukce není metodou ke snížení tělesné hmotnosti při obezitě. Pomůže vám pouze k formování tvaru těla, nikoli k výraznému snížení váhy.

Liposukce je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji ošetřujeme oblasti boků, stehen a břicha. Dobré zkušenosti máme také s liposukcí kolen, části zad, paží nebo dokonce i podbradku. Výsledný efekt závisí nejen na zvolené metodě zákroku, ale také na elasticitě vaší kůže, která souvisí s věkem, dědičnými dispozicemi, kouřením, sluněním a dalšími faktory.

Nejen na internetu se můžete setkat s celou řadou nových a „zaručených" liposukčních metod, které jsou téměř neinvazivní (např. radiofrekvenční lipolýza, ultrazvuková lipolýza, laserem asistovaná liposukce a další). Jejich účinnost je diskutabilní a mohou představovat i nová, specifická rizika.

Na naší klinice provádíme tzv. liposukci tumescentní. Jedná se o ověřenou, spolehlivou a účinnou metodu. Jak probíhá? Danou oblast před samotným odsáváním tuku napustíme liposukčním roztokem. Účelem je zvětšení objemu před odsáváním, napnutí tukových zrn i jejich zkřehnutí. Díky tomu dokážeme provést rovnoměrnější odsátí s výrazně menším krvácením. Nemusíte mít obavy. Liposukční roztok obsahuje složku, která stahuje cévy a současně také anestetikum, takže vlastní liposukce je nebolestivá.

Po aplikaci roztoku vám z několika milimetrového vpichu do požadované oblasti vsuneme tenokou liposukční kanylu. Za využití podtlaku vám vysajeme tuk pravidelnými vějířovitými pohyby kanyly v podkoží. Současné trendy směřují k užití kanyl stále menšího průměru za účelem co nejrovnoměrnějšího odsátí s minimální traumatizací podkožní tkáně. Pro vaši představu, v současnosti jsou běžně užívány kanyly o průměru pouhých 2-4 mm.

Efekt liposukce je trvalý, pokud zamezíte větším výkyvům hmotnosti a budete dodržovat zdravý životní styl. Při liposukci velkých partií dochází ke zmenšení i o několik konfekčních velikostí.

Hospitalizace na klinice 1 den
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 11.800 Kč

Přemýšlíte o zákroku liposukce a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Liposukce Liposukce
  Před
  Liposukce
  Po

Průběh zákroku

 1. Bezprostředně před výkonem vám všechno vysvětlíme a váš operující lékař si zakreslí oblast, kde bude výkon provádět, vše zdokumentuje a ochotně vám zodpoví jakékoliv otázky. Nestyďte se a ptejte se.
 2. Samotná liposukce trvá většinou cca 1-3 hodiny, v závislosti na množství a rozsahu ošetřovaných oblastí.
 3. Liposukci obvykle provádíme ambulantně, bez nutnosti hospitalizace. Pouze při liposukci velkého rozsahu ji provádíme v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací.
 4. Bezprostředně po zákroku jsou operované plochy stlačeny speciálním elastickým pooperačním prádlem.
 5. Ani po ambulantním zákroku není vhodné, abyste po liposukci řídili automobil nebo sami cestovali. Domluvte si proto předem doprovod a odvoz.

Rekonvalescence

Je velmi důležité, abyste po zákroku nosili elastické pooperační kompresní prádlo prakticky 24 hodin denně, s výjimkou osobní hygieny, a to po dobu několika týdnů.

 • Sprcha je poprvé možná den po zákroku. Nikdy si nedávejte horkou sprchu. Dopřejte si sprchu pouze krátkou a vlažnou. Teplo totiž zvyšuje tendenci k nárůstu otoků.
 • Do první kontroly po jednom až dvou týdnech vám doporučujeme klidový režim, sportovní aktivity určitě na několik týdnů vynechte.
 • Podle doporučení vašeho lékaře masírujte operované oblasti tlakem. O konkrétním postupu vás poučí váš lékař.
 • Definitivní výsledek výkonu uvidíte až s odstupem 3-4 měsíců. Drobné jizvy po kožních nářezech si pečlivě chraňte před UV zářením po dobu nejméně půl roku. Vzhled jizviček můžete zlepšit za 2-3 měsíce po zákroku ošetřením laserem, které poskytujeme také na naší klinice.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika liposukce

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.) a pak rizika specifická pro daný zákrok. 

 

Možná rizika související s liposukcí

Jako všechny operace, tak i liposukce s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Mezi nejdůležitější patří:

 • Menší rozdíl ve velikosti a tvaru u párových oblastí.
 • Nepravidelnost kožního povrchu operované oblasti - čím je výkon radikálnější (čím více tuku je odstraněno), tím je riziko větší. Se zavedením tumescence a kanyl menšího průměru došlo ke snížení tohoto rizika.
 • Riziko volné kůže nad odsátou oblastí stoupá s věkem, radikalitou výkonu, neadekvátní pooperační péčí bez nošení elastického prádla, při špatné elasticitě kůže.
 • Další, méně častou komplikací jsou viditelné tuhé jizvy po malých kožních nářezech. Tyto jizvy jsou obecně důsledkem špatné hojivosti tkáně daného jedince a nejsou předem předvídatelné.(vzhled lze dodatečně zlepšit laserem)
 • Mohou se objevit i dočasné změny pigmentace kůže – tmavší mapy - nejčastěji po vstřebání velkých krevních podlitin. Vzácnou komplikací je dočasné nebo trvalé snížení kožní citlivosti nad odsávanou oblastí. Častěji k ní dochází při radikálních výkonech v těsné blízkosti kůže.
 • Velmi vzácnou, ale možnou komplikací je tuková embolie. Je to i život ohrožující stav. Její větší riziko se uvádí při rozsáhlých výkonech na velkých tělních plochách. Se zavedením tenoučkých kanyl je dnes velmi nepravděpodobná.
 • Při přílišném zhmoždění kůže kanylou nebo na základě dramaticky probíhajícího zánětu či infekce může dojít až k odumření okrsku kůže. Komplikace je však rovněž extrémně vzácná.
 • Z literatury jsou známy i jiné vzácné život ohrožující komplikace, jako např. perforace střeva při liposukci břicha u nezjištěné břišní kýly.
 • V důsledku liposukce může být zlepšena anebo naopak zvýrazněna celulitida operované oblasti, tento jev není považován za komplikaci, ale doprovodný negativní jev, který vyplývá z podstaty výkonu. V důsledku některých komplikací může být nutná korektivní operace.

Často se ptáte

Nevzhledné břicho – abdominoplastika nebo liposukce?

Trápí mě vzhled mého břicha, který zákrok zvolit? Abdominoplastiku nebo liposukci?

Poradí MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Chci být štíhlejší, pomůže mi liposukce?

Mám pár kilo navíc. Pomůže mi liposukce k zeštíhlení? 

Odpovídá MUDr. Ivo Menšík, Ph.D.

Liší se účinky liposukce u různých metod?

Jsou výsledky liposukce ovlivněné použitou metodou?

Mudr. Ivo Menšík, Ph.D.

Pooperační režim po liposukci. Čeho se vyvarovat?

Uvažuji o liposukci, jaký režim je nutné dodržovat po tomto zákroku a jak dlouho? Jak je to s nošením pooperačního prádla?

Ve videu odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková

Je efekt liposukce trvalý?

Je efekt liposukce trvalý?

Odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište