Plastika nosu

Trápí vás tvar vašeho nosu? Plastickou operací nosu vám dokážeme pomoci, pokud máte vrozenou nebo získanou deformitu nosu jako například velký hrbol na nose, vychýlení nosu do strany, deformitu špičky nosu nebo pokud řešíte změnu tvaru nosu po úrazu nebo nejste spokojeni s tvarem nosu z jiného důvodu.

Právě spokojenost se svým vzhledem, zvýšení sebevědomí a tím zlepšení kvality života jsou nejčastějšími důvody, proč se pacienti rozhodnou plastiku nosu (rhinoplastiku) podstoupit. Nezapomeňte však na důležitý fakt, že nos mění svůj tvar v průběhu celého života.

Odborné názory na ideální věk pacienta pro plastiku nosu se různí. Nejnižší věkovou hranicí je však období ukončení růstu, nejvyšší se obvykle nestanovuje. Vše záleží na odborném posouzení lékařem.

Nos je tvořen jednak chrupavkami ve své přední polovině – měkký nos, dále nosními kůstkami ve své zadní polovině – tvrdý nos. Zákrok se většinou provádí jak na chrupavčité části nosu, a to hlavně u menších deformací špičky nosu, tak na kostěné části nosu např. při odstranění hrbolu nosu. Většinou se operují obě části.

Výhody plastické operace nosu

 • Budete překvapeni, jak patrná je na první pohled změna vašeho vzhledu po operaci nosu.
 • Operace je téměř bezbolestná a hlavně na obličeji nenechává žádné stopy ani jizvy. Celý zákrok se totiž odehrává uvnitř nosu.
 • Po úspěšné operaci pacienti udávají zvýšené sebevědomí a zlepšení kvality života
Hospitalizace na klinice 1 den
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 38.000 Kč

Přemýšlíte o plastice nosu a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Reference

R., Brno, Česká republika

Před časem jsem u Vás byla na operaci nosu. Byla to má první plastická operace v životě a tak jsem se docela bála. Avšak od první minuty na klinice se mé obavy postupně rozptylovaly. Přístup Vašich sestřiček, pana doktora anesteziologa i Vás byl naprosto úžasný, velmi lidský. Příjemným překvapením navíc bylo, že mě nos po operaci ani v následné dny vůbec nebolel! Díky novému nosíku vypadám lépe a přitom je změna provedená tak decentně, že nemusím každému vysvětlovat, kde je můj starý frňák:-)

Celá reference

Průběh zákroku

 1. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou dokumentaci a operatér vám objasní svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 2. Plastická operace nosu se provádí obvykle v celkové anestezii a trvá přibližně 1 hodinu.
 3. Zmenšení a modelaci nosních chrupavek v přední části nosu a na špičce nosu provádíme z několikamilimetrových řezů uvnitř nosu – nosními dírkami.
 4. V případě korekce celého nosu vám upravíme tvar nosních kůstek a poskládáme je do požadovaného tvaru.
 5. Pokud chcete nos celkově zmenšit, zúžit, zkrátit, snížit, natvarovat, zjemnit hrot nosu, srovnat hrbol nebo srovnat vybočení osy nosu, je často nutné zkrátit a upravit vybočenou nosní přepážku.
 6. V případě potřeby je možné lehce zmenšit nosní dírky a nosní křídla – tzv. chřípí.
 7. Na závěr vám sliznice uvnitř nosu zašijeme samo-vstřebatelnými stehy a nos zafixujeme sádrovou dlažkou, která se přilepí náplastí. Do nosu následně vložíme tamponky kvůli možnému krvácení, které je možné za 1–4 dny odstranit.
 8. Ve výjimečných případech velmi komplikovaných deformit nosu operujeme tzv. otevřenou metodou. Kromě řezů uvnitř nosu provedeme i krátký řez napříč mezi nosními dírkami. Takto můžeme částečně uvolnit a odklopit kůži nosu a tím získat lepší přístup při korekci složitých deformit chrupavek.

Rekonvalescence

Hospitalizace trvá většinou do druhého dne. Sádra zůstává na nose do první kontroly, která vás čeká po 10 až 14 dnech od zákroku.

Stehy se vám vstřebají samy. Těsně po operaci se mohou objevit otoky víček s krevními podlitinami. Doporučujeme proto přikládat na oči studené obklady.

Bezprostředně po operaci je nutné dodržet klidový režim, který urychlí hojení. Maximálně se vyvarujte bouchnutí do nosu a po celý první den se určitě nepředklánějte.

Buďte trpěliví, nos nabývá svého definitivního tvaru pozvolna a dlouhou dobu, často i řadu měsíců.

Poslouchejte pozorně instrukce vašeho operatéra a dodržujte po operaci pravidelné masáže nosu po celou doporučenou dobu.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika korekce nosu

Korekce nosu je delikátní výkon, jehož výsledek záleží nejen na zručnosti vašeho plastického chirurga, ale také na vaší individuální schopnosti hojení ran, chrupavek a kostí a jizvení. Proto se může někdy výsledek odlišovat od tvaru a vzhledu, který byl dohodnut před operací, aniž by to zavinil pacient nebo operatér.

 

Běžnou komplikací jsou otoky nosu, víček, tváří a sliznice nosu, které přetrvávají po dobu až několika týdnů.Objevují se i dočasné barevné změny kůže nosu a dočasně snížená citlivost.
Může se stát, že dojde k otlaku kůže nosu od sádrové dlažky, poranění kůže nosu dlátkem či odumření drobného okrsku kůže nosu. Častější je výskyt těchto komplikací u kuřáků.


Poranění vnitřního očního koutku a paranazálních dutin se objevuje velmi zřídka.
Jako všechny operace, tak i rhinoplastika s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Jedná se o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.).

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište