Zvětšení rtů

Krásné, plné a přitom přirozené rty jsou snem snad každé ženy. Toužíte mít také smyslnější rty? Potřebujete korekci asymetrických rtů nebo si nevíte rady s vrozenými či poúrazovými deformitami rtů? Pomůžeme vám!

Zvětšení rtů umíme provést několika různými metodami. Na naší klinice vám nabízíme tyto postupy:

 • Zvětšení rtů výplňovými materiály na bázi kyseliny hyaluronové
 • Zvětšení rtů vlastním tukem

Výhody zvětšení rtů

 • Největší výhodou je okamžitý efekt.
 • Úzké rty, které dodávají obličeji přísnější výraz, proměníme v plné a smyslné.
 • Dodáme vašemu obličeji jemnosti, posílíme vaše sebevědomí.
 • Minimální bolestivost zákroku.
Okamžitý efekt
Osvědčená metoda
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 5.900 Kč

Přemýšlíte o zvětšení rtů a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Metody

Zvětšení rtů dermální výplní

Zvětšení rtů dermální výplní

Dermální fillery na bázi kyseliny hyaluronové dnes tvoří zlatý standard v oblasti výplní obličeje.

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v těle, je obsažena v kůži, kloubech nebo v očích. V kůži a podkoží na sebe váže velké množství vody. Proto velmi pomáhá pružnosti a kvalitě pleti. Pro medicínské účely se kyselina hyaluronová získává laboratorně.

Alergické reakce jsou extrémně vzácné. Obecně platí, čím čistší dermální výplň s kyselinou hyaluronovou bude, tím menší je šance na jakoukoli nežádoucí reakci.
Respektujeme vývoj i nejnovější trendy, proto pracujeme s materiály dočasnými – tzv. biodegradabilními, organismem odbouratelnými.
Proto naše Body klinika nenabízí zvětšení rtů permanentními výplněmi, které mají podstatně vyšší procento pozdějších komplikací a nežádoucích reakcí.

Zvětšení rtů vlastním tukem

V medicíně se používá řadu let. Výhodou je nulová pravděpodobnost alergické reakce a váš vlastní dobrý pocit, že do vašeho těla není vpravována žádná cizorodá látka.

Metoda aplikace vlastního tuku v souvislosti s operacemi obličeje i prsou prožívá v posledních letech velkou renesanci. Patří k velmi oblíbeným.

Vlastní tuk se dá použít jako výplňový materiál nejen pro zvětšení rtů, ale i k vyhlazení hlubokých vrásek (např. nosolícních či v oblasti mezi obočí). Mezi výhody užití vlastního tuku patří jeho bezpečnost a dlouhá trvanlivost aplikovaného objemu.

Nevýhodou zůstává nutnost odběru tuku na jiném místě vašeho těla a nezbytnost počátečního předimenzování (aplikuje se větší množství), protože část tuku se po čase vstřebá. Proto je v prvních dnech váš vzhled nepřirozený. Nebojte se, vše pomine, jde jen o přechodný stav, se kterým však počítejte.

Průběh zákroku

 1. Zvětšení rtů je ambulantní zákrok. K provedení zvětšení rtu není třeba předoperační vyšetření. Přibližně 2 hodiny před zákrokem nejezte a nepijte. 24 hodin před operací nekuřte a minimálně týden před zákrokem nesmíte užívat léky, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Aspirin, Aspro, Acylcoffin, Anopyrin Upsarin a další).
 2. Při zvětšování rtů tukem vám po lokálním znecitlivění nejprve odebereme tuk. Na vhodném místě vašeho těla (boky, hýždě, okolí pupíku apod.).
 3. Tuk pak upravíme a aplikujeme do rtu. Zbývající tuk lze použít k vyhlazení vrásek.
 4. Při zvětšování rtů kyselinou hyaluronovou vám aplikujeme výplň tenkou jehlou na potřebná místa vašich rtů.
 5. Aby byl zákrok opravdu bezbolestný, můžeme vám v obou případech ošetřit ret znecitlivujícím krémem Emla anebo injekcí anestetika.

Rekonvalescence

Po zákroku doporučujeme ret určitou dobu chladit. V prvních hodinách po zákroku se nepředklánějte a nenamáhejte. Nejezte aspoň 1-2 dny tuhou stravu a dopřejte si minimálně den klidu.
Pro váš klid potírejte ret antivirovou mastí. Ret v žádném případě nemasírujte, vyvarujte se sauny a nechoďte na slunce.
Přibližně za týden se dostavíte na kontrolu.
V případě aplikace vlastního tuku nebo koriotuku, je rekonvalescence delší, otoky a modřinky mohou přetrvávat až jeden týden i déle.

Možná rizika

Zejména při nedržení klidového režimu v krátké době po aplikaci se může objevit krvácení a může se vytvořit hematom - modřina.


Tuk ani kyselina hyaluronová nezvětší ret trvale. Je nutné počítat s postupným mizením efektu v závislosti na době vstřebatelnosti použité látky a zvolené metody.


Déletrvající otok a modřiny se vyskytují u některých metod, zejména při použití vlastního tuku nebo koriotuku.

Ne častou, ale možnou komplikací je asymetrie, nepravidelný tvar rtu a přechodné zatuhnutí rtu. U současných preparátů reakce na cizí výplňový materiál téměř nehrozí.

Mohou se ale objevit pozdější změny tvaru rtu, posun cizího materiálu, zatuhnutí a hrbolky.

Infekci herpes virem (opar rtu) předcházíme potíráním rtů krémem s obsahem antivirotika. Jsou však případy, kdy je výskyt této infekce popisován.

V důsledku některé z těchto komplikací může být nutný pozdější korektivní zákrok.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište