Úprava očních víček
blefaroplastika

Zvažujete plastickou operaci očních víček? Trápí vás problém pokleslých víček nebo váčků pod očima, které působí dojmem smutného, unaveného výrazu? Korekce povolené kůže víček je významnou pomocí pro ženy i muže.

Jedná se o šetrný zákrok, nejčastěji prováděný v lokální anestezii, který efektivně vyřeší váš estetický problém s horními či dolními víčky a zároveň výrazně uleví vašim očím. Když totiž kožní řasa horního víčka přesahuje přes jeho okraj, omezuje stále více zorné pole. Vy pak hůře vidíte. Tento problém blefaroplastika účinně odstraní.

Výhody operace očních víček

 • Největší výhodou je tedy dvojí efekt tohoto zákroku. Nejen, že se vám rozšíří zorné pole a vy budete lépe vidět, současně budete působit mladším dojmem. Vaše tvář se zjemní a zbavíte se unaveného či smutného výrazu.
 • Další výhodou je možnost operace jen v místním znecitlivění. Obejdete se bez následné hospitalizace a brzy se vrátíte k běžné činnosti.

Náš tip: laserem asistovaná blefaroplastika

Efekt operace horních i dolních víček je možné zvýšit následným ošetřením kůže frakčním CO2 laserem. Ten lehce vypne kůži a drobné vrásky a tím ještě zvýší efekt zákroku na horních i dolních víčkách.

U plastiky spodních víček je dokonce možné touto metodou provést zákrok bez viditelné jizvy! Pomocí laseru můžeme provést řez na dolním víčku ne na kůži, jako obvykle, ale ve spojivce uvnitř oka. Na kůži tak nevzniká žádná jizva. Tato varianta je omezena pouze na malý stupeň poklesu kůže dolního víčka a je vhodnější v celkové anestézii.

Osvědčená metoda
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 13.200 Kč

Přemýšlíte o úpravě víček a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Úprava očních víček Úprava očních víček
  Před
  Úprava očních víček
  Po
 • Úprava očních víček Úprava očních víček
  Před
  Úprava očních víček
  Po
 • Úprava očních víček Úprava očních víček
  Před
  Úprava očních víček
  Po
 • Úprava očních víček Úprava očních víček
  Před
  Úprava očních víček
  Po

Průběh zákroku

 1. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou dokumentaci. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 2. Zákrok provádíme v místním znecitlivění. Celková anestézie je nutná pouze výjimečně nebo při kombinaci s další operací.
 3. Na horním víčku vám povedeme řez v přirozené ohybové linii a do vějířkovitých vrásek kolem očí tak, aby následná jizvička byla co nejméně viditelná.
 4. Víčka vám velmi důkladně proměříme. Na kůži pečlivě namalujeme tzv. kožní nadbytek, který následně odstraníme. Pokud je třeba, odstraníme současně i tukové váčky. Kůži pak sešijeme jemným tenkým stehem a ránu vám zajistíme tenkými náplastmi.
 5. Na dolním víčku vedeme řez co nejblíže dolním řasám tak, aby nebyly poškozeny jejich růstové cibulky. Po stranách je pak opět vyveden do vějířovitých vrásek kolem očí.
 6. Podobně jako na horním víčku odstraníme tukové váčky, přebytečnou kůži odstraníme a ránu sešijeme jemným tenkým stehem obdobně jako na víčku horním.
 7. Zákrok trvá asi hodinu.

Rekonvalescence

Domů vás pustíme po zákroku. Budete potřebovat tmavé brýle na oči a doporučujeme zajistit si doprovod domů.

Operační ránu vám překryjeme sterilní náplastí, kterou si necháte do první kontroly, je vhodné si v prvních dnech doma zajistit pomoc.

 

Operovaná místa důkladně chlaďte, vyhnete se tak rozšíření otoku či krevních podlitin. Pooperační bolesti nebývají velké a můžete je tlumit běžně dostupnými analgetiky (léky proti bolesti).

Po operaci si dopřejte klidový režim. Ležte a odpočívejte, ideálně na zádech, ve zvýšené poloze s podloženou hlavou a to zejména prvních 24 hod.

Vyhýbejte se zaprášenému, zakouřenému prostředí a také přímému slunečnímu svitu.

Pokud se rozhodnete pro operaci v létě, je nutné chránit oči slunečními brýlemi po celou letní sezónu.

První kontrola, při níž jsou odstraněny stehy, vás čeká obvykle po 7 dnech.

Výsledný vzhled víček bývá patrný většinou za 3 měsíce od operace. Jizvy jsou obvykle nenápadné, viditelné minimálně.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika operace očních víček

Hojivost tkání v obličeji je velmi dobrá, proto absolutní většina operací probíhá zcela bez komplikací. Přesto jako při každé operaci mohou komplikace nastat a mít závažné důsledky. Úplný výčet všech komplikací není možný.

 

Přetrvávající otoky jsou způsobeny horším odtokem lymfy – mízy z operované oblasti, zpravidla po několika týdnech spontánně ustupují.

Krvácení drobné krevní podlitiny nelze považovat za komplikaci, ale běžnou součást výkonu. Závažným stavem může být krvácení v oblasti očnice po odstranění tukových prolapsů. Pozná se bolestí a tlakem za okem, oko je vyklenuté vpřed, objevuje se dvojité vidění, oko nelze zavřít. V takovém případě je nutná velice rychlá chirurgická revize rány, jinak přetlak v očnici může způsobit až nenávratné poškození očního nervu se ztrátou zraku.

Ektropium je odchlípení dolního víčka od oka, oko má kruhový tvar, pacient často pociťuje „foukání do oka", mohou vytékat slzy. Ektropium vzniká buď po příliš radikálním odstranění kůže nebo přechodně v přítomnosti krevní sraženiny a otoku, či při velmi bouřlivém procesu hojení s tvorbou podkožních srůstů. Většina ektropií se při správné pooperační péči zvládne bez nutnosti následné operace. Případná chirurgická korekce je náročná.

Viditelné jizvy mohou být buď tuhé široké, se sníženou pigmentací nebo naopak se zvýšenou pigmentací. Kvalitu jizvy nikde nelze předem garantovat.

Záněty – může se jednat o zánět hluboko v očnici, potom se jedná o závažný stav podobně jako při krvácení, ale může jít i o drobné přechodné podráždění spojivky či zánět pouze v podkoží. V takovém případě je léčba relativně snadná a výsledek operace nebývá ovlivněn.

„Suché oko" – takto se nazývá stav, který vzniká při nedostatečné tvorbě slz. Po operaci zejména horních víček dochází ke změně distribuce slz na povrchu oka, což může vést k nepříjemným pocitům dráždění oka. U pacientů s prokázanou sníženou tvorbou slz by k tomu mělo být přihlédnuto.

Vypadávání řas po operaci – může se jednat o vzácnou reakci na trauma, kterým je řez v jejich bezprostřední blízkosti. Jedná se o stav pouze dočasný, do 2-3 měsíců řasy znovu dorostou.

Změna citlivosti okraje víčka a řas – zpravidla na horním víčku, je způsobena přerušením nebo podrážděním drobných nervů vystupujících pod horní hranou očnice. Pocity bývají zpravidla jen dočasné.

Alergická reakce na anestetika - může se objevit při nepoznané alergii, její klinické projevy mohou být od pouhé kožní vyrážky až po šokový stav.

Často se ptáte

Je vhodné podstoupit úpravu očních víček
a facelift v jedné době?

Je vhodné podstoupit úpravu očních víček a facelift v jedné době?

Ve videu odpovídá MUDr. Hana Zimovčáková

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište