Korekce
odstátých boltců

Rádi byste změnili tvar nebo postavení vašich uší? S korekcí postavení ušních boltců bez obtíží pomůžeme dětem i dospělým. Jde o zákrok, při kterém vám naši odborníci pomohou korigovat jednostrannou či oboustrannou vadu. Kromě korekce odstávajících uší provádíme i úpravu symetrie boltců, jejich velikosti nebo jiných odchylek tvaru ušních boltců.

Výhody korekcí odstávajících ušních boltců

 • Největší výhodou je provedení zákroku pouze v lokální anestézii, bez nutnosti další hospitalizace na klinice.
 • I drobná korekce vám pomůže výrazně zlepšit váš vzhled a definitivně odstraní mnohdy dlouholeté trauma. Vaše sebevědomí i kvalita života se rozhodně zvýší. To potvrzují i rodiče operovaných dětí, které byly dříve v dětském kolektivu vystaveny stresu kvůli reakcím na vzhled uší. Efekt tohoto zákroku je trvalý.
 • Operace odstávajících ušních boltců je u dětí do 10 let hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Body klinika plastické chirurgie však aktuálně nemá uzavřen smluvní vztah s žádnou zdravotní pojišťovnou.
Okamžitý efekt
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 15.500 Kč

Přemýšlíte o korekci odstátých boltců a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Fotogalerie

 • Plastika ušních boltců Plastika ušních boltců
  Před
  Plastika ušních boltců
  Po

Průběh zákroku

 1. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou dokumentaci a operatér vám objasní svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
 2. Zákrok se provádí téměř vždy v lokální anestézii a trvá přibližně 1,5 hodiny.
 3. Principem zákroku je přitažení ušních boltců k hlavě. Toho docílíme modelací chrupavky boltce. Po znecitlivení ucha provedeme řez na zadní straně boltce. Chrupavku uvolníme a modelujeme do potřebného tvaru jemnými nářezy. Poté vám ránu zašijeme vstřebatelným stehem, který není potřeba vytahovat. Nejvhodnější tvar podpoříme několika speciálními modelačními stehy a kompresním obvazem.
 4. Po operaci můžete odejít domů. Domluvte si doprovod a odvoz, vozidlo řídit nedoporučujeme.

Rekonvalescence

Po operaci je nutný klid na lůžku, ideálně v poloze na zádech s podloženou hlavou. Klidový režim na lůžku dodržujte do druhého dne. Krátce po operaci a v průběhu následujících tří dnů můžete cítit bolest, kterou ztišíte běžně dostupnými analgetiky (léky proti bolesti).

Speciální kompresní obvaz si ponechte do první kontroly. V rámci kontroly vám provedeme převaz a odstraníme speciální modelační stehy. Mytí vlasů je možné až po tomto převazu.

Speciální kompresní čelenku doporučujeme nosit alespoň dalších 14 dní dle domluvy s operatérem. Podpoříte tak nejen stabilitu nového postavení boltců, ale ochráníte obě uši proti poranění. Čelenku určitě noste 24 hodin denně. Po 14dnech už ji můžete nosit pouze na noc. Vydržte ještě zhruba dva týdny.

Sportovní aktivity vynechejte minimálně na dobu 1 měsíce.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika s korekcí odstávajících ušních boltců

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat. Jde o obecná rizika operace (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.) a pak rizika specifická pro daný zákrok.

Jednou z možných pooperační komplikací je krvácení a vznik hematomu. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby byl pacient první týden po operaci v klidu.

Může se objevit změna barvy boltců, která je však přechodná.

Vzácnou komplikací je porucha prokrvení kůže boltce, její jizvení až částečné odumření s obnažením chrupavky.

Občas se mohou objevit drobné nerovnosti nebo hrbolky na přední straně boltců pod kůží.

Může se stát, že nedojde k dosažení přesné symetrie u obou ušních boltců a požadovaný kosmetický efekt tak nemusí být ideální.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište