Vyhlazení vrásek
botulotoxinem

Jednou z estetických procedur určených k vyhlazení vrásek v oblasti mezi obočím nebo na čele, či pro odstranění vějířků kolem očí, je ošetření botulotoxinem.

Nejčastěji se ptáte, jak dlouho botulotoxin účinkuje. Podle našich dlouholetých zkušeností je délka účinku velmi individuální a závisí především na velikosti dávky. Účinek se většinou začíná projevovat po 3-7 dnech od aplikace a trvá zhruba 3-6 měsíců. Někdy se po opakovaných aplikacích efekt prodlužuje.

I botulotoxin však může mít svá úskalí. U některých klientů se po opakovaných aplikacích mohou vytvořit protilátky proti botulotoxinu. Díky tomu může být jeho účinek při dalším podání úplně eliminován.
Dlouhodobým sledováním bylo zjištěno, že se tento proces se objevuje častěji u vysokých dávek nad 300 jednotek při jedné aplikaci nebo při opakování aplikace po kratší době, než 1 měsíc. Takovou frekvenci opakování ani objem nad 300 jednotek však nedoporučujeme.

Co je to botulotoxin?

Účinnou látkou je tzv. botulotoxin A, který způsobuje uvolnění svalů. Při aplikaci malých dávek jsou cíleně vybrané mimické svaly obličeje dočasně vyřazeny z funkce. Tím dochází k vyhlazení mimických vrásek v obličeji. Po určité době začne ošetřený sval opět fungovat.

Podobně působí botulotoxin i na  potní žlázy, toho se využívá k redukci pocení. 
Obvykle se používá v dávkách kolem 25 jednotek na jednu návštěvu.

O ošetření botulotoxinem

  • Ošetření botulotoxinem v sobě spojuje mnoho výhod. Nejdůležitější je bezpečnost aplikace této látky.
  • Další výhodou je paradoxně dočasný efekt botulotoxinu. Když přestane účinkovat, můžete se svobodně rozhodnout pro opakování této procedury nebo si zvolit jinou metodu omlazení či odstranění vrásek.
  • Ošetření botulotoxinem je rychlé, takřka bezbolestné a dlouhodobě vás neomezuje v následných aktivitách.
Osvědčená metoda
Okamžitý efekt
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 2.200 Kč

Přemýšlíte o ošetření botulotoxinem a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Průběh zákroku

  1. Před aplikací botulotoxinu není nutná žádná speciální příprava, celý ambulantní výkon trvá přibližně 10 minut.
  2. Určitě informujte lékaře, pokud užíváte léky na ředění krve (Warfarin, Pelentan, Ticlid, Anopyrin, apod.)

Rekonvalescence

Ošetřené oblasti si minimálně 6 hodin nemasírujte ani nijak neošetřujte. Po zhruba stejnou dobu si určitě nelehejte.

Pro maximální efekt zkuste alespoň 2-3 hodiny více využívat mimiku ošetřené oblasti.

Vyhněte se po dobu 2-3 dnů fyzické námaze, sauně, soláriu a prostorám se změnami tlaku. Kosmetické procedury nepodstupujte dřív než za 2 týdny.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika zákroku

Občas se objevuje místní reakce po vpichu do podkoží – otok, drobné modřinky, bolest, zarudnutí. Dočasně se může objevit bolest hlavy nebo únava. Tyto příznaky, pokud se objeví, jsou mírné a v řádu několika hodin odezní.

Komplikací může být nechtěný účinek – oslabení svalů v jiném místě nebo v jiné míře, než je požadován. Tento efekt je však opět pouze dočasný a  zmizí během několika měsíců.

Botulotoxin se nesmí aplikovat do zanícené oblasti. U žen, u kterých byl botulotoxin podán v těhotenství, nebyly dosud nikdy pozorovány žádné teratogenní (způsobující vývojové vady), nebo jiné negativní účinky, přesto se v těchto případech botulotoxin neaplikuje a doporučujeme počkat do porodu a ukončení kojení.

Botulotoxin nedoporučujeme u nemocí s poruchou přenosu nervového vzruchu na sval -  myasthenia gravis (nemoc při které je ochablé svalstvo těla). Dále se aplikace nedoporučuje při současném podávání některých léků: aminoglykosidy (antibiotika Gentamycin a Streptomycin), penicilamin, chinin, blokátory kalciových kanálů (léky na snížení krevního tlaku).

Výčet rizik a omezení s vámi probere váš lékař před zákrokem.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište