Vypnutí
povolené kůže

Běžným jevem, za který se rozhodně nemusíte stydět, protože dříve či později zasáhne v podstatě každého, je pokles elasticity kůže. Kůže na těle povoluje postupně. Přirozené ochabování souvisí s úbytkem tuku pod kůží a změnou struktury kůže. K obdobnému procesu může dojít i prudkým úbytkem váhy. Kůže, zejména na vnitřní straně stehen nebo paží pak vytváří nevzhledné záhyby, v horším případě „visí". Tento problém dokážeme účinně a profesionálně řešit.

Vypnutí stehen a paží

Pokud působí paže naopak příliš silným dojmem, pomůžeme vám liposukcí a současným vypnutím kůže. Pokud se jedná pouze o mírné povolení kůže, provedeme jen velmi šetrnou liposukci jemnou kanylou, což způsobí zmenšení objemu a současně samovolné stažení a vypnutí kůže.

Výhody

Největší výhodou, kterou nejen uvidíte, ale i oceníte je nepřehlédnutelný efekt tohoto zákroku. Je totiž markantní a dlouhotrvající.

 

Hospitalizace na klinice 1 den
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 41.450 Kč

Přemýšlíte o vypnutí kůže a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Průběh zákroku

  1. Všechno vám pečlivě vysvětlíme. Těsně před operací pořídíme nutnou fotodokumentaci a přímo na kůži vám operatér nakreslí a objasní svůj postup. Nebojte se zeptat opravdu na cokoliv.
  2. Operovat vás budeme v celkové anestézii. Paže i stehna operujeme vždy samostatně
  3. Při zákroku vám odstraníme nadbytečnou kůži z vnitřní strany paží nebo stehen. Současně provedeme její vypnutí a operační rány sešijeme.
  4. Nemusíte mít obavy, jizvy jsou umístěny tak, aby byly co nejméně nápadné. Na pažích se nachází podélně na vnitřní straně lokte a směřují do podpaží. Na stehnech je jizva viditelná ještě méně, protože probíhá v tříslech směrem pod hýždě.
  5. Pokud je to nutné, provedeme po dohodě s vámi současně liposukci operované oblasti. Díky tomu bude mít celý zákrok mnohem výraznější efekt.
  6. Délka operace je 2-3,5 hodiny dle rozsahu výkonu a operované oblasti.
  7. Po zákroku vás čeká většinou jednodenní hospitalizace.
  8. Přímo na sále Vám oblečeme elastické pooperační kompresní prádlo, které určitě noste podle pokynů operatéra, zpravidla několik týdnů.

Rekonvalescence

Sprchu si dopřejte nejdříve dva dny po výkonu. Určitě vynechte horkou vodu, nejvhodnější je vlažná krátká sprcha. V prvních dnech, vždy po sprchování, je dobré rány vydezinfikovat.

První kontrola vás čeká zhruba po jednom až dvou týdnech. Do té doby se snažte dodržovat v maximální míře klidový režim. Buďte pečliví a trpěliví, definitivní výsledek operace uvidíte až s odstupem několika měsíců.

Ke sportovním aktivitám se vraťte po dohodě s lékařem až po několika týdnech. Po měsíci od operace se již můžete opalovat, avšak minimálně 6 měsíců nesmíte vystavit jizvy UV záření. Jizvy je nutné chránit přelepením náplastí nebo použitím krému s vysokým UV faktorem. Čerstvé jizvy snadno pigmentují a dlouho zůstávají tmavé. Jizvy po operaci pozvolna blednou a ztrácí se přibližně půl roku až rok, avšak úplně nevymizí nikdy. Napomoci k lepšímu vzhledu jizev je možné speciálním laserovým ošetřením, a to nejdříve 2-3 měsíce po zákroku. Na recepci kliniky si případně můžete zakoupit podpůrné prostředky na ošetřování ran a jizev.

 

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika vypnutí povolené kůže

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, o kterých byste měli vědět.

Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd. a dále rizika specifická pro daný zákrok.

Mezi rizika a komplikace při operacích vypnutí kůže patří:

Nahromadění tekutiny v podkoží tzv. serom je nejčastěji důsledkem nedodržení klidového režimu. Tekutina se většinou sama vstřebá.

V průběhu mízních cév na vnitřní straně paží nebo stehen se po zejména radikálním výkonu může hromadit lymfa, kterou bude třeba odsát.

V některých případech může dojít k rozestupům okrajů rány. Pokud je rozestup menšího rozsahu, rána se zahojí sama. Při rozestupu většího rozsahu je nutné ránu znovu zašít.

Mohou se objevit drobné estetické nedokonalosti – například menší rozdíl ve tvaru jednotlivých stran, nepravidelnost kožního povrchu operované oblasti, dočasné změny pigmentace kůže – tmavší mapy - nejčastěji po vstřebání velkých krevních podlitin.

Chybou operatéra při přílišném zhmoždění kůže nebo na základě dramaticky probíhajícího zánětu či infekce může dojít až k odumření okrsku kůže. Komplikace je však extrémně vzácná. Další vzácnou komplikací je dočasné nebo trvalé snížení kožní citlivosti nad operovanou oblastí.

V důsledku některých komplikací může být nutná korektivní operace.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište