LipoRetouche
výplň
vlastním tukem

Bezchybného vzhledu poprsí můžete docílit i několik let po zvětšení prsou implantáty díky zákroku LipoRetouche.

Co řeší zákrok LipoRetouche?

Vlivem zhubnutí, poklesem prsou v důsledku těhotenství či kojení, anebo snížením pevnosti kůže může dojít ke zviditelnění hran implantátu či jeho vlnění. Také umístění implantátu nad sval či výběr příliš velikého implantátu mohou být příčinou jeho viditelných okrajů.

K odstranění popsaných potíží není vždy nutná reoperace. Řešením je LipoRetouche - šetrná metoda, která využívá potenciál vlastního těla. Pro zahlazení drobných nerovností či nevzhledných hran implantátů využívá vlastní tuk. Tuková tkáň se v plastické chirurgii osvědčila jako vynikající výplňový materiál, přirozeně bohatý na kmenové buňky, které se významně podílejí na regeneraci a přežití přenesené tukové tkáně. Díky tomu je například možné i rozsáhlejší zvětšení prsou tukem (až o 1 číslo).

Velkou výhodou LipoRetouche je využití autologní (tělu vlastní) tkáně, takže odpadá riziko možných alergických reakcí, případně přenosu různých chorob a infekcí.

Pro koho je zákrok vhodný?

LipoRetouche lze doporučit ženám, které absolvovaly zvětšení prsou implantáty a mají výhrady k drobným estetickým nedostatkům – především různým nerovnostem nebo jsou nespokojené s viditelnou hranou implantátu.

Zákrok mohou podstoupit i poměrně štíhlé ženy, protože množství potřebného tuku k odběru není nijak velké. Pouze u extrémně štíhlých žen s nedostatečnými tukovými zásobami není možné zákrok provést.

Hlavní výhody:

  • Šetrný způsob řešení drobných estetických nedostatků prsou
  • Odpadá nutnost reoperace s implantáty a s ní spojená rizika
  • Velmi rychlá rekonvalescence
  • Příznivá cena
Okamžitý efekt
LÉKAŘ NA KLINICE 24h denně
VYSOKÁ MÍRA SPOKOJENOSTI 98 %
CENA ZÁKROKU OD 20.000 Kč

Přemýšlíte o zákroku LipoRetouche a potřebujete poradit?

Zeptejte se našich zkušených odborníků v on-line poradně.

Průběh zákroku

  1. Lékař vám již během konzultace doporučí oblast, ze které tuk odebere.
  2. Odběr tuku probíhá podobně jako u liposukce speciální kanylou.
  3. Po odebrání potřebného množství tuku následuje jeho vyčištění (zbavení liposukčního roztoku, příměsi krve, atd.). Čistá tuková tkáň je přirozeně bohatá na kmenové buňky, což blahodárně působí na přežití přenesené tukové tkáně a hojení.
  4. Tento cenný materiál následně lékař vpraví velmi tenkými kanylami v malých dávkách do bezprostřední blízkosti implantátu, takže implantát se stane méně viditelný.
  5. Po ošetření získají prsa přirozenější tvar s půvabnými liniemi v oblasti dekoltu.

Rekonvalescence

Rekonvalescence po zákroku LipoRetouche je velmi rychlá.

Mnohdy může pacientka již následující den po chirurgickém zákroku vykonávat řadu běžných aktivit a vrátit se do zaměstnání.

Po dobu 14 dnů je však důležité vyhnout se větší fyzické námaze (cvičení). Odběrové ani příjmové oblasti by neměly být přehřívány po dobu min. 14 dní. Vyvarujte se horké vody i sauny.

Do doby úplného vstřebání krevních podlitinek vynechte solárium nebo opalování. Jizvičky u odběrových míst nevystavujte UV záření minimálně půl roku a následně je chraňte před UV zářením opalovacím krémem s vysokým faktorem SPF 50+.

Po dobu asi jednoho týdne se vyhněte větším tlakům a tahům na prsa (např. při sportu či sexu).

Otoky v oblasti odběru i aplikace odezní průměrně za týden až dva. Jde však o proces velmi individuální a rozdíly mezi jednotlivými pacientkami mohou být významné.

V případě většího odběru je vhodné po zákroku nosit kompresní zdravotní prádlo např. zdravotní elastické punčochy nebo stahovací kalhotky na břicho, apod. Pro oblast prsou není speciální prádlo potřeba.

Pozor, operovaná místa nemasírujte, jen v případě např. větší krevní podlitiny, ale vždy až po domluvě s operatérem. Masáž oblasti po aplikaci tuku by mohla způsobit intenzivnější vstřebávání.

První kontrola proběhne po týdnu. Další kontrola pak za dalších 5-7 týdnů a eventuálně po roce ke zhodnocení, do jaké míry tuk v aplikovaných oblastech přežívá.

Výsledek lze považovat za definitivní přibližně po 3 měsících od operace. Lehkou ztrátu objemu aplikovaného tuku můžete očekávat až do jednoho roku.

Specialista zákroku

Náš tým tvoří výhradně certifikovaní plastičtí chirurgové s bohatými, mnohaletými zkušenostmi. Jejich vysoce profesionální a současně lidský přístup je naší největší předností.

Možná rizika

Pokud jste se s lékařem dohodli, že bude zákrok probíhat v narkóze, pak je nutné vědět o případných komplikacích, které s sebou takový zákrok nese. Přestože je výskyt komplikací poměrně nízký, je naší povinností vás o možných rizicích informovat.

Obecná rizika operace v celkové anestézii.

Jde o všeobecně známá, možná rizika při operacích v celkové anestézii.
(krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, tvorba keloidních jizev atd.).

Specifická rizika pro daný zákrok.

Rizika vztahující se k zákroku LipoRetouche:

V oblasti aplikace dochází vždy k určité ztrátě objemu přeneseného tuku. Tato ztráta může být od 10% až do 70% v těch nejméně úspěšných případech. Obecně je riziko rychlého vstřebání větší u kuřaček a pacientek s metabolickými poruchami (onemocnění štítné žlázy, cukrovka, apod.)

Nepravidelnost kožního povrchu operované oblasti.

Riziko zánětu – v podobě zarudnutí až tvorby drobných abscesů (ložisek hnisu) v místech nepřihojeného tuku.

Další, méně častou komplikací jsou viditelné tuhé jizvy po malých kožních řezech. Tyto jizvy jsou obecně důsledkem špatné hojivosti tkáně daného jedince a nejsou předem předvídatelné. Jejich vzhled však lze dodatečně zlepšit laserem.

Tvorba drobných tzv. granulomů (jizevnatých zatvrdlin) nebo až kalcifikací (zvápenatění kapiček tuku) – vše vzácně.

V důsledku liposukce může být zvýrazněna celulitida operované oblasti, tento jev není považován za komplikaci, ale doprovodný negativní jev, který vyplývá z podstaty výkonu.

Při malých odběrech, které jsou součástí této metody je riziko naprosto zanedbatelné.

Při manipulaci v bezprostřední blízkosti povrchu implantátu hrozí i teoretické riziko poškození jeho integrity.

Proč právě u nás?

Tým špičkových plastických chirurgů

Náš lékařský tým tvoří ti nejlepší certifikovaní profesionálové. Máme cenné zkušenosti a vynikající reference.

Tisíce vydařených zákroků

Naši lékaři úspěšně operují již více než 20 let. Za tuto dobu pomohli tisícům pacientů.

Špičkové vybavení sálu

Výbavou i zavedenými standardy splňujeme nejpřísnější světové normy. To je důležité pro zdárný průběh operace i vaše bezpečí po zákroku.

Přemýšlíte o zákroku?

Jaké dotazy píšete našim lékařům nejčastěji? Chcete se na cokoliv zeptat? Nestyďte se, jsme tu pro vás.

Objednejte se na konzultaci už dnes. Bude se Vám věnovat zkušený lékař a získáte tak cenné informace.

Potřebujete poradit? Zavolejte hned, jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme s formulací dotazu nebo přímo domluvíme schůzku s našimi lékaři.

Objednejte se na konzultaci

Bude se Vám věnovat zkušený lékař, získáte tak cenné informace.

Volejte

+420 549 213 660

a domluvte si konkrétní termín, který by vám vyhovoval


Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné
nařízení o ochraně osobních údajů) a v souladu se Zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde

Pište